Wizytacja kanoniczna

24 października  2015 roku, był dniem szczególnym dla naszej wspólnoty parafialnej. Tego dnia miała miejsce wizytacja kanoniczna parafii przez Pasterza archidiecezji ks. abp Józefa Kupnego.

 Wizytacja rozpoczęła się już w godzina południowych, ks. Arcybiskup odwiedził wszystkie kościoły filialne należące do parafii Bierutów. Wraz z wiernymi zgromadzonym w tych świątyniach odmówił modlitwę różańcową. W kościele p.w. Bożego Ciała w Posadowicach  został poświęcony oddany po renowacji ponad 300 – letni ołtarz.

 O godzinie 15 w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP ks. Arcybiskup spotkał się z licznie przybyłymi członkami grup działających przy naszej parafii.

 Ks. abp Józef Kupny wyraził słowa uznania i wdzięczności dla wszystkich angażujących się w sprawy Kościoła i udzielił pasterskiego błogosławieństwa.

 O godz. 16.30 w kościele pomocniczym p.w. św. Katarzyny w Bierutowie odbyła się uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez ks. Arcybiskupa oraz kapłanów z dekanatu Oleśnica – Wschód, podczas której do sakramentu bierzmowania przystąpiły 92 osoby.Bierzmowanie 2015

W dniu 24 października 2015 roku w Kościele św. Katarzyny odbyła sie uroczystość bierzmowania.