Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na uroczystości odpustowej w Parafialnym Sanktuarium Maryjnym w Solnikach Małych.

W dniu 15 sierpnia 2017 roku grupa członków i sympatyków  Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do kościoła w Solnikach Małych z okazji odpustu w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Proporzec Akcji Katolickiej podczas przemarszu niosły Pani Helena Wojtkowiak i Pani Halina Szczurowska, natomiast Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak zadbał o bezpieczeństwo pątników na drodze oraz  wspólnie z księdzem Sebastianem prowadził śpiewy pielgrzymkowe. Podczas uroczystości odpustowej Prezes POAK zasiadł za organami oraz dyrygował chórem parafialnym podczas poprzedzającego Mszę św. koncertu pieśni maryjnych, a także przewodząc śpiewowi uczestników w czasie uroczystej Mszy św. odpustowej i dziękczynnej procesji.  Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK- serdecznie dziękuje członkom i sympatykom Akcji Katolickiej za podjęcie trudu pielgrzymowanie. {Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii"]

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie został powołany decyzją Zarządu AK Archidiecezji Wrocławskiej na podstawie protokołu z Założycielskiego Walnego Zebrania i Wyborów Zarządu POAK przeprowadzonych 23.11.1998r. Decyzję podjęto 14.12.1998r. Oddział otrzymał numer 17.

Ksiądz Henryk Kardynał Gulbinowicz 4.12.1998r pierwszym Prezesem mianował Andrzeja Wojtkowiaka, jego zastępcą Halinę Szczurowską.

Do pierwszego Zarządu weszli: Jan Bartosz, Halina Kaczyńska. Komisja Rewizyjna – Mieczysław Piekarski, Kazimierz Kaczyński, Marian Jankiewicz. Sekretarz – Maria Bielecka, Skarbnik – Izabela Jankiewicz.

Dziś Prezesem POAK nadal jest Andrzej Wojtkowiak, aktywnie w Oddziale pracuje kilka osób: Bogusława Garbowska, Halina Szczurowska, Mieczysława Drzewiecka, Marianna Jarząb, Jan Bartosz, Maria Bielecka, Drozd Zofia, Emilia Stenzel, Alina Kutowińska, Jarosława Łońska.
Pozostali okazyjnie włączają się w różnego rodzaju akcje  i przedsięwzięcia prowadzone w parafii.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie w latach 2009-2011

Budujemy ołtarz na Boże Ciało 2011 [FOTOGALERIA]
01-AK 02-X_Jan 03-Andrzej_w_bazylice_O-ca