Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Członkowie POAK z Bierutowa na konferencji POAK w Oleśnicy 2017

W sobotę 14 października 2017 roku parafianie z Bierutowa na zaproszenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy uczestniczyli w konferencji pt.: "Czy Polsce grozi wojna kulturowa, polityczna poprawność, a zadania Kościoła w ochronie wartości chrześcijańskich". Konferencję na Zamku Oleśnickim poprzedziła Msza św. w Bazylice Mniejszej, podczas której Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie odśpiewał psalm i "Alleluja". Jednym z głównych wykładowców na konferencji był znany katolicki krytyk teorii gender, ksiądz prof.dr.hab.Dariusz Oko z Krakowa. W konferencji uczestniczyły również  Pani Maria Bielecka - Sekretarz POAK i Pani Halina Szczurowska- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej POAK w Bierutowie. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy organizacji konferencji. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Członkowie POAK uczestnikami Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim 2017

W dniu 30 września 2017 roku członkowie oraz sympatycy POAK w Bierutowie uczestniczyli w 5 Pielgrzymce Członków Różańca św. do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Przedstawiciele POAK na 15-to leciu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bierutowskiej "Europa-Przyszłość 2017

W dniu16 listopada 2017 roku w Domu Ziemi Bierutowskiej odbył się jubileusz 15-to lecia działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bierutowskiej "Europa -Przyszłość", w którym uczestniczyli Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak  i Zastępca Prezesa POAK Pani Marianna Jarząb.  Pani Marianna Jarząb jako Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła na ręce Przewodniczącego SMZBEP Pana Marka Bińkowskiego list gratulacyjny i piękny bukiet kwiatów wraz z życzeniami dalszej owocnej działalności. Pan Andrzej Wojtkowiak- członek SMZBEP wykonał dokumentację fotograficzną uroczystości.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na Mszy św. z okazji Dożynek we wsi Zawidowice.

W sobotę 2 września 2017 roku  odbyła się uroczystość dożynkowa, w kościele filialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w miejscowości Zawidowice, należącej do Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zbytowej. Uroczystą Mszę św. celebrował proboszcz parafii ksiądz Antoni Kopciuch, który pobłogosławił tradycyjny wieniec dożynkowy oraz dary (chleb i wino) złożone na ołtarzu przez Starostów dożynek. Po komunii św. odśpiewaniem uroczystego "Ciebie Boga wysławiamy" parafianie podziękowali za tegoroczne zbiory. Po Mszy św. ksiądz proboszcz rozdzielił na kawałki przyniesiony do kościoła chleb i poprosił Starostów, by w symbolicznym goście rozdali go obecnym. Na zaproszenie organizatorów uroczystość ubogaciła gra organów wraz ze śpiewem parafian pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka - Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie poprowadził chór parafialny podczas Dożynek Gminnych 2017.

W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. z okazji gminnych dożynek. Prezes POAK podczas Mszy św. zasiadł za organami i poprowadził chór parafialny, który ubogacił uroczystość. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na uroczystości odpustowej w Parafialnym Sanktuarium Maryjnym w Solnikach Małych.

W dniu 15 sierpnia 2017 roku grupa członków i sympatyków  Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do kościoła w Solnikach Małych z okazji odpustu w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Proporzec Akcji Katolickiej podczas przemarszu niosły Pani Helena Wojtkowiak i Pani Halina Szczurowska, natomiast Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak zadbał o bezpieczeństwo pątników na drodze oraz  wspólnie z księdzem Sebastianem prowadził śpiewy pielgrzymkowe. Podczas uroczystości odpustowej Prezes POAK zasiadł za organami oraz dyrygował chórem parafialnym podczas poprzedzającego Mszę św. koncertu pieśni maryjnych, a także przewodząc śpiewowi uczestników w czasie uroczystej Mszy św. odpustowej i dziękczynnej procesji.  Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK- serdecznie dziękuje członkom i sympatykom Akcji Katolickiej za podjęcie trudu pielgrzymowanie. {Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii"]

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie został powołany decyzją Zarządu AK Archidiecezji Wrocławskiej na podstawie protokołu z Założycielskiego Walnego Zebrania i Wyborów Zarządu POAK przeprowadzonych 23.11.1998r. Decyzję podjęto 14.12.1998r. Oddział otrzymał numer 17.

Ksiądz Henryk Kardynał Gulbinowicz 4.12.1998r pierwszym Prezesem mianował Andrzeja Wojtkowiaka, jego zastępcą Halinę Szczurowską.

Do pierwszego Zarządu weszli: Jan Bartosz, Halina Kaczyńska. Komisja Rewizyjna – Mieczysław Piekarski, Kazimierz Kaczyński, Marian Jankiewicz. Sekretarz – Maria Bielecka, Skarbnik – Izabela Jankiewicz.

Dziś Prezesem POAK nadal jest Andrzej Wojtkowiak, aktywnie w Oddziale pracuje kilka osób: Bogusława Garbowska, Halina Szczurowska, Mieczysława Drzewiecka, Marianna Jarząb, Jan Bartosz, Maria Bielecka, Drozd Zofia, Emilia Stenzel, Alina Kutowińska, Jarosława Łońska.
Pozostali okazyjnie włączają się w różnego rodzaju akcje  i przedsięwzięcia prowadzone w parafii.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie w latach 2009-2011

Budujemy ołtarz na Boże Ciało 2011 [FOTOGALERIA]
01-AK 02-X_Jan 03-Andrzej_w_bazylice_O-ca