Narodowe Święto Niepodległości 2023

W sobotę 11 listopada 2023 roku, bierutowscy parafianie przybyli do Kościoła św. Katarzyny. Najpierw wspólnie z chórem parafialnym śpiewali pieśni patriotyczne, a o godzinie 9-tej uczestniczyli we Mszy św. w intencji Ojczyzny, którą celebrowali ksiądz proboszcz dr Bartosz Mitkiewicz i ksiądz wikariusz Arkadiusz Rurański. Po Mszy św. uczestniczy uroczystości udali się na bierutowski cmentarz. Na  cmentarzu   Prezes POAK w Bierutowie, wraz z innymi delegacjami, złożył znicz na „Grobie Nieznanego Żołnierza”. Relacja filmowa na FB.

Członkowie POAK na ognisku chórowym 2022

W środę 22 czerwca 2022 roku po wieczornej procesji, przy kościele św. Józefa w Bierutowie zgromadzili się członkowie chóru parafialnego, w tym członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutyowie. Rozpalone zostało, przygotowane wcześniej ognisko, a na stole pojawiła się kiełbasa do pieczenia, i inne delicje przyniesione przez chórzystów na zakończenie kolejnego sezonu chóru, który wznowił działalność po pandemii. Chórzyści ucieszyli się  z obecności księdza proboszcza Bartosza oraz księży Bartłomieja i Arkadiusza. Oprócz kiełbasy upieczonej na ognisku,  spożywano też przygotowane przez chórzystki pyszne ciasta, roladki,  a także kupione cukierki, owoce i  różnorakie napoje. Jak na chór przystało, wszyscy radośnie i z ochotą  śpiewali pieśni i piosenki przy wtórze kapeli, w skład której weszli panowie: Edward Starachowski (gitara), Kacper Góra (akordeon) i Andrzej Wojtkowiak (skrzypce). Pani Stanisława Maciaszczyk zaprosiła chór parafialny do kościoła filialnego w Solnikach Małych, na odpust w dniu 15 sierpnia w „Uroczystość Wniebowzięcia NMP”. Miłe spotkanie zakończyło się krótko przed ciszą wieczorną, o godz.22-giej. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Mieczysławy Drzewieckiej 2022

W dniu 24 maja 2022 roku w bierutowskiej cmentarnej kaplicy,   bierutowscy parafianie pożegnali długoletnią mieszkankę naszego miasta i parafiankę ś.p. Mieczysławę Drzewiecką – Wiceprezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, która swoim życiem wpisała się w historię miasta i parafii oraz pozostawiła trwałe ślady swojej obecności w naszej bierutowskiej społeczności. Śpiewowi podczas ceremonii przewodniczył Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie – pan Andrzej Wojtkowiak.
Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Kapela "Biermixstyle" uczestnikiem niedzielnej Mszy św. w Bierutowie 2022

W niedzielę 13 lutego 2022 roku, w kościele św. Katarzyny, przed Mszą św. o godzinie 9-tej, odpowiadając na zaproszenie księdza proboszcza Bartosza Mitkiewicza, kapela „Biermixstyle” wykonała pieśń „Matko jedyna”, a wraz z chórem parafialnym pieśń „Maryjo śliczna Pani”. W czasie komunii zespół modlił się pieśnią „Nie ma problemu”. Po Mszy św. zabrzmiały tony „Zaufaj bez reszty Maryi” i „Wśród tylu dróg”. Zespół prowadzi pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK w Bierutowie, a należą do niego członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej. Ksiądz proboszcz i obecni na Mszy św. parafianie pozytywnie ocenili wydarzenie.

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej uczestnikami koncertu kolędowego 2022

Z inicjatywy proboszcza bierutowskiej parafii, księdza  Bartosza Mitkiewicza, w niedzielę 23 stycznia 2022 roku, w kościele św. Katarzyny odbył się „Parafialny Koncert Kolędowy”. (Kto nie był niech żałuje!). Przybyli do kościoła parafianie z ochotą i radością  śpiewali piękne, melodyjne  polskie kolędy. Wiodącymi  zespołami był chór oraz schola parafialna. Dyrygentem chóru był pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, który grał również na skrzypcach. Za zgodą księdza proboszcza poprowadził on kolędowy koncert. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Akcja Katolicka pożegnała księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego 2021

31 grudnia br., w ostatnim dniu 2021 roku na Mszę św. o godzinie 16-tej, do kościoła św. Katarzyny przybyli bierutowscy parafianie oraz goście. Ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski celebrował Mszę św. na zakończenie roku i pobytu w Bierutowie. Na zakończenie Mszy św. księża wikariusze oraz delegacje grup parafialnych, w tym Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, wraz z gorącymi podziękowaniami i życzeniami zdrowia oraz spełniania planów życiowych, przekazali księdzu proboszczowi prezent,  upominki i wiązanki kwiatów. Parafianie podziękowali również księdzu Krzysztofowi, który z Bierutowa przechodzi do pracy w innej parafii. Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii".

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2021

W tym roku dzień  21 listopada to ostatnia niedziela roku kościelnego – „Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata” - święto patronalne Akcji Katolickiej,  zarazem wspomnienie  św. Cecylii – patronki  muzyki kościelnej. Z tej okazji  w kościele św. Katarzyny ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski podczas Mszy św. o godzinie 9-tej modlił się w intencji organistów, chórzystów i członków scholii kościelnej. Modlitwą objął  także  członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie. Na zakończenie nabożeństwa podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w śpiew oraz muzykę organową i życzył błogosławieństwa Bożego w tej ważnej w kościele działalności. Zachęcał też parafian do uczestnictwie w chórze i scholii kościelnej. Przed Mszą św., w związku ze wspomnienie św. Cecylii z inicjatywy członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbył się mini recital. Zespół „Biermixstyle” i chór kościelny wykonał kilka nowych pieśni kościelnych, a także prowadził śpiew podczas Mszy św. Po ostatniej pieśni wykonanej przez chór, życzenia chórzystom złożył dyrygent, a zarazem organista i Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, Pan Andrzej Wojtkowiak. Wyraził on ubolewanie z faktu, że z uwagi na pandemię nie będzie zorganizowane tradycyjne spotkanie chórzystów w „Uroczystość św. Cecylii”.

Akcja Katolicka w Bierutowie inicjatorem koncertu w Święto Niepodległości 2021

W czwartek, 11 listopada 2021 roku, w Święto Niepodległości Polski bierutowscy parafianie i przybyli goście, wśród nich między innymi: Burmistrz Bierutowa Pan Piotr Sawicki, Wicestarosta Powiatu Oleśnickiego Pan Stanisław Stępień, radni miasta i powiatu, przedstawiciele szkół, przedszkola oraz  instytucji działających na terenie miasta i gminy, a także  druhowie strażacy przybyli do Kościoła św. Katarzyny w Bierutowie. O godzinie 8.30 Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak powitał obecnych, w tym również gospodarza parafii księdza Ryszarda Znamirowskiego. Złożył  uczestnikom uroczystości i rodzinom okolicznościowe życzenia. Następnie zaprosił na modlitewne, słowno - muzyczne  medytacje dotyczące historii Polski, które przygotował chór parafialny prowadzony przez Prezesa POAK zarazem organistę na okolicznościowej Mszy św. Obecne w  kościele osoby włączyły się aktywnie w śpiew znanych pieśni, a na zakończenie obdarzyły wykonawców montażu brawami. Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie POAK uczestnikami pieszej pielgrzymki do filialnego kościoła w Solnikach Małych 2021

W święto Wniebowzięcia NMP członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do parafialnego, pielgrzymkowego, filialnego kościoła w Solnikach Małych. Uczestniczyli tam w uroczystościach odpustowych, gdyż kościół jest pod wezwaniem „Wniebowzięcia NMP”. Fotorelacja z pielgrzymki i uroczystości odpustowej w zakładce „Parafia w fotografii”.

Prezes POAK w Bierutowie organistą na Mszy św. pielgrzymkowej w Bierutowie 2021

Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak w czwartek 5 sierpnia 2021 roku, jako organista uczestniczył, w stacyjnym kościele w. Józefa, we Mszy św., w której uczestniczyli pielgrzymi 41 Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę. Wykonał również dokumentację fotograficzną z tego ważnego dla naszej parafii wydarzenia. Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii”.

Członkowie POAK w Bierutowie w gronie parafian żegnających księdza Dawida 2021

Przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie byli uczestnikami uroczystej Mszy św., podczas której ksiądz Dawid żegnał się ze społecznością parafialną, po 5-ciu latach kapłańskiej posługi w Bierutowie. Prezes POAK serdecznie podziękował księdzu za realizacje wielu dzieł religijnych tworzonych z inicjatywy i pod przewodnictwem księdza Dawida, a realizowanych wspólnie przez parafialną wspólnotę. Podczas uroczystości śpiewowi wiernych przewodniczył chór parafialny pod przewodnictwem Prezesa POAK, który zasiadł za manuałem organów. Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii”.

Prezes POAK w Bierutowie z delegacją na pielgrzymce w Krzeszowie 2021

W dniu 23 lipca 2021 roku Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej wraz z żoną i  siostrą żony udali się na pielgrzymkę do Krzeszowa, aby zwiedzić tamtejsze Pocysterskie Opactwo. Relacja w zakładce "Parafia w fotogtafii".

Członkowie POAK w Posadowicach aktywnie uczestniczą w życiu miejscowości 2021

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie mieszkający w miejscowości Posadowice i Sątok   są mocno zaangażowani w sprawy nie tylko kościoła filialnego znajdującego się w Posadowicach, ale również aktywnie uczestniczą w sprawach   swoich miejscowości. Aktywnością na wielu płaszczyznach działania, od wielu lat  wykazują się Panie: Kutowińska Alina, Łońska Jarosława, Stencel Emilia oraz Pan Jan Bartosz. Osoby te wspólnie z zastępcą Prezesa POAK Panią Marianna Jarząb, we współpracy z księdzem proboszczem włączają się w załatwianie spraw i problemów nie tylko dotyczących kościoła filialnego. Artykuł w zakładce "Parafia w fotografii".

Kolejna świątynia p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP nawiedzona przez Prezesa POAK w Bierutowie 2021

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak  w dniu 9 czerwca br., wraz z przyjaciółmi przebywali w Świeradowie Zdroju. Prezes  nawiedził Kościół p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w tej miejscowości, gdzie uczestniczył we Mszy świętej, nabożeństwie czerwcowym oraz procesji eucharystycznej. Po nabożeństwie zwiedził świątynię uwieczniając na zdjęciach wybrane elementy jej wystroju. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Jubileuszowa pielgrzymka Prezesa POAK w Bierutowie 2021

W dniu 1 maja 2021 roku, w „Uroczystość św. Józefa Robotnika”,  uczestnictwem w porannej Mszy św. w kościele parafialnym p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP, w „Roku św. Józefa”,  Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie wraz z żoną - Heleną, rozpoczęli pielgrzymkę do kościołów jubileuszowych w naszej diecezji. Odwiedzili kościoły w Pasikurowicach, Lutyni i Żórawinie. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

W Wielką Sobotę ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski odchodził imieniny 2021

W Wielką Sobotę jedną z intencji uroczystej Mszy św. była intencja związana z imieninami proboszcza bierutowskiej parafii księdza Ryszarda Znamirowskiego. Na zakończenie Mszy św. Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak, w imieniu społeczności parafialnej i członków POAK złożył solenizantowi serdeczne życzenia. Podziękował za trud i zaangażowanie w pracy kapłańskiej,  kierowanie parafią i dbałość o dobra duchowe i materialne parafii. Życzył też zdrowia, zadowolenia z realizacji kapłańskiego powołania oraz sił do pokonywania przeciwności losu i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. Prezes POAK wręczył księdzu bukiet kwiatów. Ksiądz solenizant podziękował za pamięć i życzenia imieninowe.

Akcja Katolicka i parafianie w Bierutowie złożyła życzenia kapłanom 2021

W Wielki Czwartek, po uroczystej Mszy św. Wieczerzy Pańskiej bierutowscy parafianie docenili pracę kapłanów pracujących w parafii: księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego i księży wikariuszy: Dawida Haszczuka oraz Krzysztofa Kulę. Prezes POAK w Bierutowie wraz z przedstawicielami scholi kościelnej, w imieniu scholi, chóru parafialnego i Akcji Katolickiej wręczył kwiaty i złożył życzenia kapłanom ubogacone okolicznościowymi strofami poezji. Również przedstawiciele liturgicznej służby ołtarza, róż różańcowych, katechetów i młodzieży podziękowali kapłanom za trud ich pracy, poświecenie, sprawowanie Mszy świętych i sakramentów,  codzienną obecność w konfesjonałach, życzliwość, pogłębianie wiary, mnożenie darów duchowych i dbałość o dobra materialne parafii. Złożyli oni też księżom życzenia błogosławieństwa Chrystusa –Wiecznego Kapłana i opieki Królowej Apostołów. Ksiądz proboszcz w imieniu kapłanów podziękował za życzenia, obecność parafian w kościele i wspierania dział podejmowanych w parafii. Transmisję można oglądać na FB na stronie A. Wojtkowiak.

Parafia w Bierutowie prowadziła  transmisje uroczystości Wielkiego Tygodnia w Internecie 2021

W związku z panującą pandemią, w celu ułatwienia parafianom uczestnictwa w liturgii Wielkiego Tygodnia w parafii,  proboszcz bierutowskiej parafii ksiądz  Ryszard Znamirowski zdecydował o wznowieniu transmisji uroczystości liturgicznych w Internecie. Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak podjął się tego zadania i transmitował wydarzenia z kościoła św. Katarzyny w Bierutowie na FB. Parafianie mogli uczestniczyć we Mszy św. już się w Niedzielę Palmową. Transmitowana była również Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, liturgia Wielkiego Piątku (Droga Krzyżowa o godzinie 15-tej i wieczorne wydarzenia liturgiczne), uroczystości Wielkiej Soboty, a także Msze św. o godzinie 9-tej w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Z uczestnictwa na FB korzystało od kilkunastu do kilkudziesięciu parafian oraz byli bierutowscy parafianie. Transmisje można oglądać na FB na stronie A. Wojtkowiak.

Transmisja Mszy św. odpustowej w Bierutowie 2021

W „Uroczystość św. Józefa” 19 marca 2021 roku, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski zdecydował o internetowej transmisji odpustowej Mszy św. z parafialnego kościoła. Transmisję przeprowadził Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak. Z transmisją można się zapoznać na FB  na stronie Prezesa POAK. Relacja z uroczystości znajduje się w zakładce „Parafia w fotografii”.

Cenna inicjatywa Prezesa POAK w Bierutowie 2021

W obecnym czasie, kiedy tylko nieliczni parafianie przynoszą  do kościoła książeczki, utrudnione jest śpiewanie pieśni, których słów dobrze się nie pamięta. 19 marca 2021 roku odbędzie się w Bierutowie „Uroczystość św. Józefa” – odpust w dniu patrona parafii. Wierni przez dłuższy okres ćwiczyli nowe pieśni do św. Józefa i przypominali sobie  wcześniej poznane. Jednak, aby w śpiewie podczas Mszy św. odpustowej mogli uczestniczyć w pełni wszyscy obecni w kościele, Prezes POAK w Bierutowie wraz z sympatykami Akcji Katolickiej,  przygotował i rozłożył w kościele św. Józefa broszurki z tekstem kilku pieśni do patrona parafii, z modlitwą i litanią do św. Józefa. Ta inicjatywa pozwoli wiernym z większym zaangażowaniem uczestniczyć w uroczystości odpustowej. Ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski wyraził zadowolenie w związku z podjętą przez  Prezesa POAK inicjatywą, która zapewne ułatwi aktywne uczestnictwo wiernych  uroczystości odpustowej.

Bierutowscy wierni uczą się nowych pieśni do św. Józefa-patrona bierutowskiej parafii 2021

W związku z ogłoszeniem roku 2021 rokiem św. Józefa, Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak, a zarazem organista w bierutowskiej parafii wystąpił z inicjatywą i podjął działania mające na celu nauczenie parafian nowych pieśni do patrona bierutowskiej parafii św. Józefa Oblubieńca NMP. W tym celu wydrukował na kartkach pieśni do św. Józefa pt.: „O Józefie uwielbiony” i „Z pokorą wszyscy”. Kartki z powyższymi pieśniami rozłożył w bierutowskich kościołach. Wszyscy organiści w Bierutowie wsparli tę inicjatywę i przed każdą Mszą św. w dni powszednie, w niedziele oraz święta  uczyli wiernych powyższych pieśni. W ten sposób w uroczystość odpustową św. Józefa parafianie będą śpiewać również nowe pieśni do patrona parafii w Bierutowie.

Nowa forma spotkań z kapłanem zamiast wizyty duszpasterskiej w Bierutowie 2021

Z uwagi na obostrzenia związane z COVID-19 nie było możliwości zorganizowania w naszej parafii, w tradycyjnej formie,  wizyty duszpasterskiej. Z uwagi na powyższe ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski zdecydował o innej formie spotkań z parafianami w Bierutowie. Przez cały styczeń 2021 roku, każdego dnia o godzinie 18-tej w kościele św. Katarzyny parafianie  mogli uczestniczyć w „kolędowej” Mszy św., celebrowanej przez księdza proboszcza. Harmonogram uczestnictwa  wg. ulic zamieszkania ustalił i podał, z wyprzedzeniem, do wiadomości parafian. Na prośbę gospodarza parafii posługę organistowską na powyższych Mszach św. pełnił Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak.

Rok 2021

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - święto patronalne Akcji Katolickiej 2020

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej życzę członkom Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i sympatykom Akcji Katolickiej w Bierutowie błogosławieństwa Bożego. Przeżywajcie każdy dzień w zdrowiu, nadziei na lepsze jutro i z optymizmem w życiu. Z pomocą Bożą realizujcie plany zawodowe i marzenia. Obdarzajcie miłością i ciepłem serca swoich bliskich. Modlitwą wspierajcie najbliższych, przyjaciół i znajomych oraz  nasz święty Kościół – Papieża Franciszka, biskupów, kapłanów i zakonnice oraz zakonników. Cieszcie się obecnością kochanych osób w każdym dniu i doceniajcie wspólnie spędzone chwile. Na każdy następny dzień w życiu „Szczęść Boże”! – Andrzej Wojtkowiak –Prezes POAK w Bierutowie

 

Akcja Katolicka w Bierutowie inicjatorem wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w Kościele św. Katarzyny 2020

W Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada 2020 roku, w trudnym czasie pandemii coronawirusa, grupa bierutowskich parafian przybyła do Kościoła św. Katarzyny w Bierutowie na Msze św. o godzinie 9 -tej, aby uczestniczyć w modlitwie za Ojczyznę. Mszę św. celebrowali ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski i ksiądz wikariusz Dawid Haszczuk. Z inicjatywy Pana Andrzeja Wojtkowiaka – Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. obecni w kościele parafianie, pod przewodnictwem kilku członków chóru parafialnego, z entuzjazmem śpiewali pieśni patriotyczne. W czasie tego szczególnego koncertu Prezes Akcji Katolickiej złożył okolicznościowe życzenia oraz odczytał wiersz „Taki kraj”. Koncert zakończył się odśpiewaniem przez obecnych w kościele „Hymnu Państwowego”, który był zarazem pieśnią na rozpoczęcie Mszy św. Na zakończenie Mszy św. ksiądz proboszcz zaapelował o indywidualne odwiedzanie cmentarza oraz o modlitwę w intencji naszych narodowych bohaterów.  (W koncercie i Mszy św. parafianie uczestniczyli również w czasie transmici internetowej).

Po zakończeniu pobytu w kościele delegacja Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej (w skład delegacji weszli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej), zgodnie z harmonogramem wyznaczonym i koordynowanym przez Ośrodek Kultury i Sportu udała się na bierutowski cmentarz. Na cmentarzu kontynuując obchody Dnia Odzyskania Niepodległości delegacja złożyła symboliczną wiązankę kwiatów i znicz w kwaterze przy Krzyżu Katyńskim, a także zapaliła znicz na pierwszym grobie żołnierzy poległych za Ojczyznę znajdującym się na najstarszej części bierutowskiego cmentarza.

Film z uroczystości na cmentarzu udostępni Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie, a fotorelacja znajduje się w zakładce "Parafia w fotografii".

Prezes POAK serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli  w tym niezwykłym wydarzeniu, szczególnie bierutowskim chórzystom.

[Fot.H.W.]

Akcja Katolicka w Bierutowie czynnym uczestnikiem pogrzebu mieszkańca naszego miasta 2020

We wtorek, 13 października 2020 roku odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Bardo- mieszkańca Bierutowa. Członkowie POAK i Chóru Parafialnego byli uczestnikami uroczystości pogrzebowej. Różaniec w intencji zmarłego śp. Grzegorza, rozpoczynający uroczystości pogrzebowe poprowadził Prezes POAK w Bierutowie. Mszę św. pogrzebową sprawował ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski. Uroczystość uświetnił chór parafialny przewodząc śpiewowi uczestników uroczystości. Szczególnym zakończeniem obrządków w Kościele św. Katarzyny było odśpiewanie przez zespół „Biermixstyle” (do którego należą członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie)  „Modlitwy harcerskiej” na pożegnanie zmarłego, który należał do bierutowskiej rodziny harcerskiej. Scenariusz muzyczny uroczystości opracował i realizował jako dyrygent chóru, organista i członek „Biermixstyle” pan Andrzej Wojtkowiak.

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej aktywnie uczestniczyli w "Dniu Papieskim" w Bierutowie 2020

W niedzielę 11 października 2020 roku, w dwudziestym „Dniu Papieskim”, w kościele św. Katarzyny w Bierutowie, przed Mszą św. o godzinie 9-tej członkowie zespołu „Biermixstyle” (członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie) podkreślili ten ważny dzień i uczyli parafian nowej pieśni pt.: „Zaufaj Maryi” oraz wykonali pieśń „Wśród tylu dróg”. Nawiązując do postaci świętego Jana Pawła II prowadzili też śpiew podczas Mszy św. Wykonano ukochane przez świętego Jana Pawła II pieśni „Barkę” i „Czarną Madonnę”, a podczas komunii pieśń „Tak mnie skrusz”. Na organach grał pan Andrzej Wojtkowiak – Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie.

 

Akcja Katolicka w Bierutowie inicjatorem modlitwy w godzinie Miłosierdzia Bożego 2020.

Akcja Katolicka w Polsce podjęła inicjatywę modlitwy w ważnych dla Polski i Polaków intencjach organizując, kolejny raz, akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Również Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie włączył się do tego działania. Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK wystąpił do księdza proboszcza z prośbą o zorganizowanie modlitewnego spotkania w naszej parafii. W poniedziałek 28 września 2020 roku, o godz. 15-tej, na zaproszenie księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego i pana Andrzeja Wojtkowiaka - Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, pod krzyżem misyjnym przy kościele św. Katarzyny w Bierutowie zgromadzili się bierutowscy parafianie, w tym członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz członkowie chóru parafialnego. Przybyli, aby pod duchowym kierownictwem księdza Dawida, w ramach międzynarodowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”,  uczestniczyć w modlitwie w godzinie Miłosierdzia Bożego. Odmawiając „Koronkę do Miłosierdzia Bożego” parafianie modlili się za kapłanów, za oddalenie pandemii Covid-19, za pokój na świecie, powrót uchodźców do swoich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie tych krajów, za Prezydenta RP i rządzących oraz za Polskę, nasze miasto, mieszkańców i nasze  rodziny. Na zakończenie modlitwy ksiądz Dawid podziękował za wspólną  modlitwę i udzielił obecnym błogosławieństwa, a Prezes POAK życzył  dobrego dnia i tygodnia.

Prezes POAK dziękuje wszystkim uczestnikom  spotkania za przybycie i modlitewną obecność oraz życzy błogosławieństwa Bożego.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się w zakładce „Parafia w fotografii”.

 

Prezes POAK na pogrzebie we Wrocławiu 2020

W czwartek 24 września 2020 roku pan Andrzej Wojtkowiak-Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie udał się do Parafii p.w. św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Uczestniczył tam we Mszy św. pogrzebowej  ś.p. Olgierda Furmanka – długoletniego i zasłużonego działacza Akcji Katolickiej we Wrocławiu. Po Mszy św.  ciało zmarłego zostało odprowadzone na pobliski cmentarz przy ulicy Bujwida, gdzie odbył się pochówek. Prezes POAK w Bierutowie dostąpił zaszczytu aktywnego uczestniczenia w uroczystości jako chorąży do pocztu sztandarowego Archidiecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj zmarłemu ś.p. Olgierdowi wieczne spoczywanie w Domu Ojca”.

Więcej informacji  i relacja fotograficzna znajduje się na stronie internetowej http://ak.archidiecezja.wroc.pl w zakładce „Wydarzenia”. Zdjęcia poniższe wykonał pan Roman Faryś.

Akcja Katolicka zaprasza na modlitwę 2020

ZAPROSZENIE

Koronka do Bożego Miłosierdzia

na ulicach miast świata

 

28 września 2020 roku o godz. 15-tej

zapraszamy parafian pod krzyż misyjny przy kościele św. Katarzyny

w Bierutowie

 

Koronką do Bożego Miłosierdzia będziemy się modlić w intencjach:

  1. za Ojca św. Franciszka, biskupów i kapłanów
  2. za oddalenia pandemii COVID-19
  3. o pokój na świecie, powrót uchodźców do swoich ojczystych krajów i pomoc w ich odbudowie
  4. za Prezydenta RP i rządzących
  5. za Polskę, nasze miasto i rodziny oraz nas samych

 

„JEZU UFAMY TOBIE”

 

Prezes POAK                                                                  Ksiądz Proboszcz

w Bierutowie

 

Prosimy o zabranie maseczek i utrzymywanie odległości miedzy osobami

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej uczestniczyli w wieczornym czuwaniu w Bierutowie 2020

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła bierutowskim parafianom  udział w czuwaniu w Częstochowie wspólnie z uczestnikami „Archidiecezjalnej pielgrzymki duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę”.  Z tego powodu ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski zdecydował, o tym, że wieczorem 18 września 2020 roku, w łączności z Jasną Górą w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie odbyło się modlitewne czuwanie. W modlitwie wzięli również udział członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej  w Bierutowie, a za organami zasiadł pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie. Fotorelacja z wydarzenia - w zakładce "Parafia w fotografii."

Członkowie POAK uczestnikami prac porządkowych w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie 2020

W środę 2 września 2020 roku przed południem, Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie wraz z grupą bierutowskich parafian – w tym sympatyków Akcji Katolickiej przybył do kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP. Pod technologicznym kierownictwem i w obecności księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego umyte zostały wszystkie ławki w kościele, balustrada chórowa i manuał organowy. Po umyciu dokonano dezynfekcji elementów, które bezpośrednio stykają się z rękami uczestników liturgii i nabożeństw. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które uczestniczyły w pracach porządkowych. Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii”.

 

Prezes POAK w Bierutowie udał się na zakończenie pielgrzymki na Jasną Górę 2020

W poniedziałek 10 sierpnia 2020 roku do Częstochowy dotarli uczestnicy jubileuszowej, 40 Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku z uwagi na sytuację pandemii  w kolejnych etapach pielgrzymki uczestniczyły reprezentacyjne grupy pątników z miast znajdujących się na trasie. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w pielgrzymim trudzie utworzyli grupy „duchowych” pielgrzymów, a część z nich udała się na zakończenie pielgrzymki do Częstochowy i wspólnie z pątnikami weszła na Jasną Górę. Również osoby z naszej parafii, a wraz z nimi Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, były w tym dniu na Jasnej Górze.  Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Zespół "Biermixstyle" w kościele św. Katarzyny w Bierutowie 2020

W niedziele 9 sierpnia 2020 roku, do kościoła św. Katarzyny w Bierutowie przybył zespół „Biermixstyle”.  Przed Mszą św., po zakończeniu modlitwy różańcowej lider zespołu Pan Andrzej Wojtkowiak – Prezes POAK w Bierutowie, nawiązał do trwającej 40 Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Zaproponował obecnym w kościele parafianom, by w łączności modlitewnej z będącymi w drodze pątnikami i dla wsparcia ich  pielgrzymowania wspólnie pomodlić się pieśniami związanymi z Najświętszą Maryją Panną. Wykonane zostały pieśni pt.: „Wspaniała Matko” oraz „Wśród tylu dróg”. Po zakończeniu Mszy św., w nawiązaniu do stulecia narodzin św. Jana Pawła II zespół wykonał znaną pieśń pt.: „Nie zastąpi Ciebie nikt” napisaną specjalnie na tę rocznicę przez Romualda Lipko. Do zespołu „Biermixstyle” należą członkowie i sympatycy POAK w Bierutowie.

Delegacja Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na pogrzebie w Oleśnicy 2020

W dniu 4 lipca 2020 roku Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie wraz z Panią Maria Bielecką-  Sekretarzem Oddziału, reprezentowali POAK na uroczystości pogrzebowej członkini POAK w Oleśnicy zmarłej ś. p. Anny Faryś. W kościele Matki Bożej Miłosierdzia uczestniczyli w modlitwie różańcowej i Mszy św. za zmarłą Anię, a następnie udali się na cmentarz przy ulicy Wojska Polskiego, gdzie odbył się pochówek. Na grobie złożyli wiązankę kwiatów od bierutowskiego POAK. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie…”.

Zakończenie transmisji Mszy św. w parafii w Bierutowie 2020

W związku ze zwiększeniem liczby parafian, którzy mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościołach w naszej parafii (w kościele św. Katarzyny - 80 osób, a w Kościele św. Józefa - 35 osób), ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski podjął decyzję o zaprzestaniu transmisji Mszy świętych w internecie. Jednocześnie ksiądz proboszcz zaprasza do osobistego uczestnictwa w nabożeństwach w naszych kościołach.

Zmiana w transmisji Mszy św. w Bierutowie 2020

Zgodnie z decyzją księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego od 19 kwietnia br. zmieniły się zasady transmisji Mszy św. z kościoła parafialnego w Bierutowie. Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak transmitować na  facebooku będzie jedynie Mszę św. w niedziele o godz. 9.00. Zmiana związana jest z możliwością uczestniczenia w nabożeństwach większej ilości parafian: w kościele parafialnym - 23 osoby, a w kościele św. Katarzyny - 50 osób.

Prezes POAK transmituje w internecie nabożeństwa z kościoła parafialnego w Bierutowie 2020

W związku z wprowadzonymi przez władze państwowe obostrzeniami w zakresie ilości osób mogących uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach, w celu umożliwienia parafianom duchowego uczestnictwa w sprawowanych obrzędach, ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski zdecydował o transmisji w internecie nabożeństw z kościoła parafialnego p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie. Na prośbę kapłana od dnia 27 marca 2020 roku Pan Andrzej  Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na swoim kanale na „Facebook-u” przekazuje transmisje. Prowadzenie transmisji planowane jest do czasu, aż wierni będą mogli osobiście uczestniczyć w liturgii w kościele. Aktualnie transmitowane są w dni powszednie Msze św. rano o godzinie 7-mej oraz w niedziele o godzinie 9-tej.

Akcja Katolicka w Bierutowie inicjatorem wspólnego śpiewania kolęd 2020

Z inicjatywy Parafialnego Oddziały Akcji Katolickiej i Chóru Parafialnego w Bierutowie ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski, w niedzielę 2 lutego 2020 roku, po wieczornej Mszy św., zaprosił parafian na wspólne śpiewanie pięknych, polskich kolęd. Śpiewaniu przewodniczył Chór parafialny pod kierunkiem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, a także Zespół „Biermixstyle”.  Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii".

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej na odpuście św. Katarzyny w Bierutowie 2019

W poniedziałek 25 listopada 2019 roku parafianie przybyli do Kościoła św. Katarzyny w Bierutowie, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. odpustowej, którą celebrował ksiądz Grzegorz Kaczybura. Wygłosił on również homilię. Śpiewowi przewodniczył Chór Parafialny pod kierunkiem Pana Andrzeja Wojtkowiaka – Prezesa POAK w Bierutowie, który zasiadł również za organami. Drugie czytanie przeczytała Pani Halina Szczurowska- Zastępca Prezesa POAK w Bierutowie.  Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Prezes POAK w Bierutowie organistą na uroczystym ślubowaniu kadetów i uczniów Szkoły Ponadpodstawowej w Bierutowie 2019

W środę 16 października 2019 roku w Kościele św. Katarzyny w Bierutowie odbyła się uroczystość ślubowania kadetów i uczniów Szkoły Ponadpodstawowej w Bierutowie. Na uroczystość przybyły wadze powiatu, miasta i gminy, władze wojskowe i służb mundurowych powiatu i miasta, rodziny uczniów i mieszkańcy. W uroczystości uczestniczył również Zespół „Bierutowianie Bis”. Uroczystą Mszę św. zgodnie z ceremoniałem wojskowym, w intencji kadetów i uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły, a także za zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły celebrował ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski, a kazanie wygłosił ksiądz Krzysztof. Za pulpitem organistowskim podczas uroczystości zasiadł Pan Andrzej Wojtkowiak – Prezes Parafialnego Oddziału Akcji katolickiej w Bierutowie. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej uczestnikami 40 Pielgrzymki do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy 2019

W sobotę 12 października 2019 roku członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej z Bierutowa udali się autobusem do Wrocławia. Z Wrocławia jako uczestnicy jubileuszowej 40 Pielgrzymki do grobu św. Jadwigi  przeszli prawie 30 km do Trzebnicy. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie POAK w Bierutowie na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze 2019

W piątek 20 września 2019 roku, o godzinie 17.30 członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, wraz z grupą parafian pielgrzymowali do Częstochowy. W ramach „Archidiecezjalnej pielgrzymki  duchowieństwa i wiernych na Jasną Górę” uczestniczyli w „Apelu Jasnogórskim” i nocnym, modlitewnym czuwaniu oraz w Mszy św. o północy. Po Mszy św. ubogaceni duchowo udali się w drogę powrotną do Bierutowa.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie inicjatorem modlitwy "Polska pod Krzyżem" 2019

Na posiedzeniu Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej  w Bierutowie w dniu 6 września 2019 roku zapadła decyzja o zorganizowaniu w Bierutowie, w dniu 14 września 2019 roku - w Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego - modlitwy w intencji kościoła w Polsce i o umocnienie wiary parafian, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej "Polska pod Krzyżem". Pan Andrzej Wojtkowiak-Prezes POAK w Bierutowie, w związku z pobytem na urlopie księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, zwrócił się z prośbą do księdza Dawida o rozważenie możliwości zorganizowania modlitwy pod krzyżem misyjnym przy Kościele św. Katarzyny i do księdza Krzysztofa  z zaproszeniem do uczestnictwa w tym szczególnie ważnym wydarzeniu. Księża z radością przyjęli propozycję, która ubogaci życie duchowe parafian.Po wyrażeniu zgody  członkowie  POAK przygotowali i i rozwiesili  na tablicach ogłoszeń w mieście plakaty informujące o organizowanej modlitwie z zaproszeniem do udziału w tym wydarzeniu. Także  w ogłoszeniach parafialnych księża informowali i zapraszali parafian do udziału w tej ważnej modlitwie. Plakat o modlitwie został również umieszczony w internecie na facebooku. Zaproszenia do kilkudziesięciu osób zostały wysłane za pomocą sms-sów. W dniu 14 września przed Kościołem św. Katarzyny zgromadzili się wierni pragnący uczestniczyć w modlitwie. Prezes POAK w Bierutowie serdecznie dziękuje członkom POAK za pracę związaną z przygotowaniem spotkania. Dziękuje również księdzu Dawidowi i księdzu Krzysztofowi za duchowe przewodnictwo podczas spotkania oraz wszystkim parafianom na nim obecnym za aktywny udział w modlitwie. Dziękuje też tym parafianom, którzy przebywali poza Bierutowem i włączyli się duchowo w nasze modlitewne czuwanie, o czym nas powiadomili!                         Fotorelacja z wydarzenia w zakładce "Parafia w fotografii".

Posiedzenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie 2019

W piątek 6 września 2019 roku do siedziby Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w "Domu Katechetycznym" w Bierutowie przybyli członkowie AK. Odbyło się kolejne posiedzenie oddziału, na którym przyjęto informacje o działalności POAK od ostatniego spotkania, podjęte zostały działania związane z organizacją "Modlitwy pod Krzyżem", zdecydowano o przedstawieniu KSM propozycji wspólnego spotkania modlitewnego w październiku, omówiono kwestię wyjazdu na czuwanie nocne do Częstochowy oraz sprawę składek członkowskich. Tradycyjnie w części formacyjnej zapoznano się z materiałami dotyczącymi wsparciem życia Chrześcijanina przez łaskę Ducha Świętego.

Prezes parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie organistą na Mszy św. dożynkowej w Kijowicach 2019

W sobotę 31 sierpnia 2019 roku w miejscowości Kijowice odbyło się tradycyjne Święto Plonów  Miasta i Gminy Bierutów. Podczas uroczystej Mszy św. dziękczynnej za tegoroczne zbiory  funkcje organisty pełnił Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak. Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii."

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej uczestnikami pieszej pielgrzymki i uroczystości odpustowej w Solnikach Małych 2019

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie w dniu 15 sierpnia 2019 roku, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP uczestniczyli w pieszej pielgrzymce i uroczystości odpustowej w kościele filialnym w Solnikach Małych. Prezes POAK w Bierutowie, jako organista prowadził śpiew podczas pielgrzymki, a grając na organach i dyrygując Chórem Parafialnym w czasie uroczystej Mszy św. ubogacili uroczystość odpustową. Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii.”

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez księdza biskupa Jacka Kicińskiego - sufragana wrocławskiego 2019

W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku parafia bierutowska, jak co roku, była miejscem odpoczynku uczestników Wrocławskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Idący wspólnie z pielgrzymami ksiądz  biskup Jacek Kiciński sprawował Msze św. w Kościele św. Katarzyny w Bierutowie w intencji bierutowskich parafian. Zarówno w tej Mszy św., jak i we Mszy św. sprawowanej dla pielgrzymów w parku w Karwińcu uczestniczyli członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie. Podczas nabożeństwa w Koście św. Katarzyny śpiew prowadził Chór Parafialny wspólnie z panią organistką Adrianną Kłosowską. Chórem dyrygował Prezes POAK w Bierutowie pan Andrzej Wojtkowiak. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Prezes POAK w Bierutowie inicjatorem konkursu "100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości" w świetlicy parafialnej w Bierutowie 2019

W środę 24 lipca 2019 roku, z inicjatywy Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, w działającej świetlicy parafialnej, którą zorganizował ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski, odbył się konkurs na temat 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci wykonywały prace okolicznościowe oraz wykazały się znaczącą wiedzą historyczną. Za udział w konkursie każde dziecko otrzymało okolicznościową plakietkę oraz wydawnictwo związane z rocznicą odzyskania niepodległości. Nagrody ufundował POAK w Bierutowie. Prezes POAK serdecznie dziękuje organizatorom i uczestnikom konkursu. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

 

Członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie przygotowali ołtarz na Uroczystość "Bożego Ciała" 2019

W dniu 18 czerwca 2019 roku członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie odbyli spotkanie, w trakcie którego przygotowali do montażu elementy ołtarza na "Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa". W dniu 20 czerwca br. o godzinie 6-tej rano wraz z przedstawicielami Chóru Parafialnego i sympatykami AK dostarczyli na ulicę Marii Konopnickiej i zmontowali ołtarz na uroczystość. Po procesji dokonali demontażu ołtarza, a jego elementy przewieźli do miejsca składowania i zabezpieczyli do następnego roku. Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej zasiadł za organami podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w tym dniu przez księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego za parafian. Prezes POAK składa serdeczne podziękowania członkom POAK, sympatykom AK oraz chórzystom, którzy zaangażowali się w pomoc przy przygotowaniu ołtarza. Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii" została wykonana przez Prezesa POAK w Bierutowie.

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie aktywnymi uczestnikami Wielkiego Triduum Paschalnego 2019

W Wielki Czwartek Prezes POAK w Bierutowie, wraz z przedstawicielami Chóru Parafialnego i Scholi Kościelnej złożył życzenia i przekazał kwiaty bierutowskim kapłanom z okazji Dnia Kapłana. W Wielki Piątek członkowie POAK nieśli krzyż od dziewiątej do dziesiątej stacji Drogi Krzyżowej ulicami miasta, a Pani Halina Szczurowska - Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej POAK odczytała stosowne rozważanie. Od godziny 126 do 17 członkowie POAK wraz z chórzystami adorowali Pana Jezusa w "ciemnicy". Podczas wieczornej liturgii Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes  POAK odśpiewał psalm responsoryjny i dyrygował Chórem Parafialnym podczas śpiewu Męki Pańskiej oraz wykonywania pieśni pasyjnych. W Wielką Sobotę Prezes POAK przy akompaniamencie Scholi Kościelnej odczytał opis stworzenia świata i wykonał pierwszy psalm, a potem dyrygował Chórem Parafialnym podczas uroczystości. Wykonał on również dokumentację fotograficzną Wielkiego Tygodnia na stronę parafialną w internecie.   Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na modlitewnym czuwaniu przy pomniku św. Jana Pawła II w 14-tą rocznicę śmierci - 2019

We wtorek 2 kwietnia 2019 roku członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej uczestniczyli w spontanicznym spotkaniu modlitewnym przy pomniku św. Jana Pawła II. Modlitwy podczas spotkania prowadził Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie. Fotorelacja z wydarzenia w zakładce "Parafia w fotografii".

Walne Zebranie Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie 2019.

W pierwszym dniu lutego 2019 roku, w wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bierutowie uczestniczyli w wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym, w trakcie której muzykę organową i śpiew parafian prowadził Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Następnie udali się oni do Domu Parafialnego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie uczestniczyli w Walnym Zebraniu Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie. Na początku zebrania przyjęli porządek i przystąpili do jego realizacji. W trakcie zebrania, miedzy innymi, zapoznali się z przedstawionym przez Prezesa POAK  „Sprawozdaniem z działalności Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie w roku 2018” i po dyskusji, na wniosek Pani Haliny Szczurowskiej – Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej PAOK, przyjęli sprawozdanie oraz udzieli Zarządowi POAK absolutorium za działalność w 2018 roku. Prezes POAK zapoznał członków zebrania z „Kalendarium DIAK Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2019” oraz powstałym na jego podstawie „Planem działania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na rok 2019”. Po dyskusji nad planem obecni na zebraniu przyjęli plan działania i zatwierdzili go do realizacji. Realizując porządek zebrania Prezes POAK i członkowie, którzy uczestniczyli 26 stycznia br. w spotkaniu opłatkowym DIAK we Wrocławiu przekazali osobom obecnym na zebraniu relację z spotkania opłatkowego. Członkom POAK zaprezentowana została publikacja DIAK wydana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt.: „Kościół Katolicki, a niepodległość. Wkład kościoła w odzyskanie niepodległości”. W trakcie zebrania zostały przez członków POAK uregulowane składki członkowskie za 2019 rok. Kolejnym ważnym punktem programu była formacja członków POAK na temat „Duchowość i formacja w Akcji Katolickiej” wg. opracowania księdza Józefa Niżnika pt.: „Rekolekcje „dla” i „o” Akcji Katolickiej”. Na zakończenie Walnego Zebrania Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej prezes podziękował obecnym za przybycie i aktywne uczestnictwo w walnym zebraniu. Po odmówieniu modlitwy Prezes zakończył obrady. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

 

Prezes POAK prowadził Chór Parafialny podczas ostatnich "Rorat" 2018

W poniedziałek 24 grudnia 29018 roku o godzinie 6.30  parafianie licznie przybyli do Kościoła św. Józefa w Bierutowie, aby uczestniczyć w ostatnich roratach  przed świętami Bożego Narodzenia. Mszę św.  koncelebrowali wszyscy księża pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego.   Śpiew prowadził Chór Parafialny kierowany przez Pana Andrzeja Wojtkowiaka, który zasiadł za organami.      Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii."

Prezes POAK ustawiał  choinki 2018

Na prośbę księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, w czwartek 20 grudnia 2018 roku grupa mężczyzn ( w tym Prezes POAK w Bierutowie - Pan Andrzej Wojtkowiak)  ustawiła choinki w kościele św. Katarzyny i św. Józefa w Bierutowie. Choinki po zamontowaniu na nich światełek będą stanowiły, oprócz szopek, podstawę dekoracji świątecznej. Ksiądz proboszcz podziękował za wykonaną pracę i poczęstował pracujących pysznym bigosem.  Prezes POAK przygotował dokumentacje fotograficzna  z tego działania parafian. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii."       

Udział Akcji Katolickiej w Uroczystości św. Katarzyny 2018

W sobotę 24 listopada 2018 roku Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie poprowadził  Chór Parafialny, który ubogacił Eucharystię. Podczas tej uroczystości Prezes POAK wykonał również zdjęcia, które można zobaczyć w akładce "Parafia w fotografii".

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczył w obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Bierutowie 2018.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie współuczestniczył w obchodach jubileuszu odzyskania niepodległości. W dniu 28 października 2018 roku Chór Parafialny pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka- Prezesa POAK, włączył się w  Miejsko-Gminne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości odśpiewał "Warszawiankę 1830" i "Rotę". W dniu 11 listopada 2018 roku ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski odprawił uroczystą Mszy św. w intencji Ojczyzny,  do której scenariusz muzyczny przygotował Pan Andrzej Wojtkowiak -Prezes POAK. Poprowadził  Chór Parafialny, który wykonał między innymi: "Hymn Państwowy", "Mszę Polską Chwalebną", wraz z uczestnikami Mszy św. dziękczynne "Te Deum laudamus" oraz przedstawił montaż patriotyczny pt.: "Polska jest matką szczególną" (uczestnikami byli również członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie). Podczas Eucharystii Prezes POAK zasiadł również za organami.    [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

 

Prezes POAK poprowadził Chór Parafialny podczas Apelu ku czci św. Jana Pawła II  2018

W poniedziałek 22 października 2018 roku Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak prowadził Chór Parafialny, który wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży przygotował Apel Papieski.        [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Członkowie POAK na czuwaniu nocnym na Jasnej Górze 2018

W dniu 21 września 2018 roku Prezes i Zastępca Prezesa oraz członkowie i sympatycy POAK uczestniczyli w nocnym czuwaniu Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".].

Pożegnanie księdza Sebastiana 2018

W piątek 31 sierpnia br. Prezes POAK w Bierutowie zasiadł za organami w kościele św. Józefa i poprowadził chór parafialny w czasie Mszy św. pożegnalnej księdza Sebastiana. Po Mszy św. Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak podziękował księdzu za  współpracę z POAK i w imieniu członków oddziału wręczył na pamiątkę zdjęcie Chrystusa Króla na krzyżu, znajdującego się w kościele św. Katarzyny w Bierutowie oraz życzył błogosławieństwa Chrystusa -Wiecznego Kaplana w dalszej posłudze kapłańskiej.   [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".]

Dożynki Miejsko-Gminne w Zbytowej 2018

W sobotę 25 sierpnia 2018 roku w miejscowości Zbytowa odbyły się tegoroczne miejsko-gminne dożynki. Organistą podczas uroczystej Mszy św. dziękczynnej za zbiory i o pomyślność rolników i ich rodzin odprawionej w kościele w Zbytowej był Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak, który również akompaniował wykonawczyni pieśni towarzyszących przemarszowi korowody dożynkowego z kościoła na teren świetlicy wiejskiej w Zbytowie. W trakcie dożynek Pan Andrzej Wojtkowiak, za dokonania na niwie kultury, na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Bierutów, został odznaczony przyznaną mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Członkowie  POAK z Bierutowa na odpuście w Solnikach Małych 2018

W dniu 15 sierpnia 2018 roku członkowie POAK w Bierutowie odbyli pieszą pielgrzymkę do filialnego Kościoła w Solnikach Małych. Uczestniczyli tam w uroczystej Mszy św. odpustowej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prezes POAK zasiadł za organami oraz dyrygował chórem parafialnym, który wspólnie ze scholą parafialną prowadził śpiew. Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii".

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę 2018

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak e dniu 9 czerwca br. uczestniczył w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii" i na stronie internetowej Akcji katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bierutowie 2018

W czwartek 31 maja 2018 roku członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz chórzyści  ustawili przy ulicy M. Konopnickiej w Bierutowie (przygotowany wcześniej) ołtarz na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku ołtarz został ubogacony o nowy, piękny krzyż wykonany i podarowany przez parafianina. Symboliczna była również biała czerwona wstęga nawiązująca do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezes POAK serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy ołtarzu, szczególnie darczyńcy za nowy krzyż.  [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".]

 

 

Koncert z okazji "Dnia Matki" 2018

W niedzielę 27 maja 2018 roku Chór Parafialny wraz z zespołem "Biermixstyle" pod kierownictwem Prezesa POAK wykonał montaż słowno-muzyczny dedykowany mamom z okazji ich święta. Zaprezentowane zostały pieśni Maryjne  oraz wiersze dla naszych mamusi. Koncert stanowił również modlitwę za matki, które są z nami, a także za te, które odeszły do "Domu Pana".

Prezes POAK jako organista na Mszy św. bierutowskich strażaków 2018

W sobotę 5 maja 2018 roku na zaproszenie bierutowskich strażaków Pan Andrzej Wojtkowiak Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, jako organista prowadził śpiew podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji strażaków z terenu Miasta i Gminy Bierutów.   [Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii"]

Członkowie POAK uczestniczyli w liturgii Wielkiego Piątku 2018

W Wielki Piątek 2018 roku członkowie POAK w Bierutowie uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta, a Panie Bogusława Garbowska, Halina Szczurowska i Maria Bielecka oraz Pan Andrzej Wojtkowiak nieśli krzyż od stacji dziewiątej do dziesiątej. Rozważanie odczytała Pani Maria Bielecka. Prezes POAK w Bierutowie  podczas wieczornej liturgii słowa odśpiewał psalm oraz prowadził chór parafialny.      [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".]

Członkowie POAK w Bierutowie na uroczystościach Wielkiego Czwartku 2018

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli w Wielki Czwartek, w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez bierutowskich księży Sebastiana i Dawida pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak podczas Mszy św. poprowadził chór, który wraz z organistką i scholą przewodniczył oprawie muzycznej uroczystości. Na zakończenie Mszy św. Prezes POAK  wraz z delegacją złożyli kapłanom  życzenia i wręczyli kwiaty. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie POAK w Bierutowie uczestniczyli w Wielkopostnym Dniu Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej w Brzegu 2018

W sobotę 24 marca 2018 roku członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii: Pani Marianna Jarząb - Wiceprezes POAK, Pani Maria Bielecka -Sekretarz POAK, Pani Halina Szczurowska - Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej POAK i Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie udali się do Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu. Uczestniczyli tam w Wielkopostnym Dniu Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. Dzień skupienia odbył się według załączonego poniżej programu:

10:30 - Powitanie i Droga Krzyżowa w kościele parafialnym   

11:00 - Msza Św.

12:00 - Spotkanie w Domu Parafialnym

12:15 - Prezentacja: ”Podsumowania 10-lecia działalności POAK Brzeg”

12:30 - Wykład: „Orędzie o Bożym Miłosierdziu. II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia”.

Prelegenci: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

12:55 - Dyskusja programowa i Giełda Pomysłów na rzecz rozwoju Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej

14: 30 - Agapa

15:00 - Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym. 

Na pamiątkę spotkania, które było również podsumowaniem dziesięcioletniej działalności Akcji Katolickiej w tamtejszej parafii, Prezes POAK w Bierutowie wręczył Prezesowi POAK w Brzegu pamiątkowe zdjęcie ukrzyżowanego Chrystusa Króla, którego figura znajduje się w Kościele św. Katarzyny w Bierutowie. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii.]

Członkowie POAK w Bierutowie uczestnikami X Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Bierutowie 2018.

W niedzielę 7 stycznia 2018 roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się zorganizowany przez Miasto i Gminę Bierutów X Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie  uczestniczył Chór Parafialny, który poprowadził Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak. Chór zaprezentował kolędy: "Jezusa narodzonego" oraz "Lulaj Go Matko Lulaj". W przeglądzie udział wzięła również kapela "Biermixstyle" , której członkami są między innymi: Pani Maria Bielecka-Sekretarz POAK i Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie. Kapela wykonała kolędy: "Leć kolędo" i własną interpretację kolędy "Gore gwiazda", w śpiew której włączyła się obecna na sali publiczność.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie pomagał przy dekoracji kościołów na Boże Narodzenie 2017

W dniu 19 grudnia 2017 roku Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie pomagał w ustawianiu choinek na Boże Narodzenie, w bierutowskich kościołach. Prace parafian udokumentował na fotografiach, które można obejrzeć w zakładce "Parafia w fotografii"

Członkowie POAK z Bierutowa na konferencji POAK w Oleśnicy 2017

W sobotę 14 października 2017 roku parafianie z Bierutowa na zaproszenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy uczestniczyli w konferencji pt.: "Czy Polsce grozi wojna kulturowa, polityczna poprawność, a zadania Kościoła w ochronie wartości chrześcijańskich". Konferencję na Zamku Oleśnickim poprzedziła Msza św. w Bazylice Mniejszej, podczas której Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie odśpiewał psalm i "Alleluja". Jednym z głównych wykładowców na konferencji był znany katolicki krytyk teorii gender, ksiądz prof.dr.hab.Dariusz Oko z Krakowa. W konferencji uczestniczyły również  Pani Maria Bielecka - Sekretarz POAK i Pani Halina Szczurowska- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej POAK w Bierutowie. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy organizacji konferencji. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Członkowie POAK uczestnikami Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim 2017

W dniu 30 września 2017 roku członkowie oraz sympatycy POAK w Bierutowie uczestniczyli w 5 Pielgrzymce Członków Różańca św. do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Przedstawiciele POAK na 15-to leciu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bierutowskiej "Europa-Przyszłość 2017

W dniu16 listopada 2017 roku w Domu Ziemi Bierutowskiej odbył się jubileusz 15-to lecia działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bierutowskiej "Europa -Przyszłość", w którym uczestniczyli Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak  i Zastępca Prezesa POAK Pani Marianna Jarząb.  Pani Marianna Jarząb jako Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła na ręce Przewodniczącego SMZBEP Pana Marka Bińkowskiego list gratulacyjny i piękny bukiet kwiatów wraz z życzeniami dalszej owocnej działalności. Pan Andrzej Wojtkowiak- członek SMZBEP wykonał dokumentację fotograficzną uroczystości.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na Mszy św. z okazji Dożynek we wsi Zawidowice.

W sobotę 2 września 2017 roku  odbyła się uroczystość dożynkowa, w kościele filialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w miejscowości Zawidowice, należącej do Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zbytowej. Uroczystą Mszę św. celebrował proboszcz parafii ksiądz Antoni Kopciuch, który pobłogosławił tradycyjny wieniec dożynkowy oraz dary (chleb i wino) złożone na ołtarzu przez Starostów dożynek. Po komunii św. odśpiewaniem uroczystego "Ciebie Boga wysławiamy" parafianie podziękowali za tegoroczne zbiory. Po Mszy św. ksiądz proboszcz rozdzielił na kawałki przyniesiony do kościoła chleb i poprosił Starostów, by w symbolicznym goście rozdali go obecnym. Na zaproszenie organizatorów uroczystość ubogaciła gra organów wraz ze śpiewem parafian pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka - Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie poprowadził chór parafialny podczas Dożynek Gminnych 2017.

W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. z okazji gminnych dożynek. Prezes POAK podczas Mszy św. zasiadł za organami i poprowadził chór parafialny, który ubogacił uroczystość. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na uroczystości odpustowej w Parafialnym Sanktuarium Maryjnym w Solnikach Małych.

W dniu 15 sierpnia 2017 roku grupa członków i sympatyków  Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do kościoła w Solnikach Małych z okazji odpustu w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Proporzec Akcji Katolickiej podczas przemarszu niosły Pani Helena Wojtkowiak i Pani Halina Szczurowska, natomiast Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak zadbał o bezpieczeństwo pątników na drodze oraz  wspólnie z księdzem Sebastianem prowadził śpiewy pielgrzymkowe. Podczas uroczystości odpustowej Prezes POAK zasiadł za organami oraz dyrygował chórem parafialnym podczas poprzedzającego Mszę św. koncertu pieśni maryjnych, a także przewodząc śpiewowi uczestników w czasie uroczystej Mszy św. odpustowej i dziękczynnej procesji.  Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK- serdecznie dziękuje członkom i sympatykom Akcji Katolickiej za podjęcie trudu pielgrzymowanie. {Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii"]

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie został powołany decyzją Zarządu AK Archidiecezji Wrocławskiej na podstawie protokołu z Założycielskiego Walnego Zebrania i Wyborów Zarządu POAK przeprowadzonych 23.11.1998r. Decyzję podjęto 14.12.1998r. Oddział otrzymał numer 17.

Ksiądz Henryk Kardynał Gulbinowicz 4.12.1998r pierwszym Prezesem mianował Andrzeja Wojtkowiaka, jego zastępcą Halinę Szczurowską.

Do pierwszego Zarządu weszli: Jan Bartosz, Halina Kaczyńska. Komisja Rewizyjna – Mieczysław Piekarski, Kazimierz Kaczyński, Marian Jankiewicz. Sekretarz – Maria Bielecka, Skarbnik – Izabela Jankiewicz.

Dziś Prezesem POAK nadal jest Andrzej Wojtkowiak, aktywnie w Oddziale pracuje kilka osób: Bogusława Garbowska, Halina Szczurowska, Mieczysława Drzewiecka, Marianna Jarząb, Jan Bartosz, Maria Bielecka, Drozd Zofia, Emilia Stenzel, Alina Kutowińska, Jarosława Łońska.
Pozostali okazyjnie włączają się w różnego rodzaju akcje  i przedsięwzięcia prowadzone w parafii.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie w latach 2009-2011

Fotogalerie

Budujemy ołtarz na Boże Ciało 2011 [FOTOGALERIA]
01-AK 02-X_Jan 03-Andrzej_w_bazylice_O-ca
04-Imprezy 05-Ołtarze_AK 06-Pielgrzymki
07-Pieśn_Maryjna 08-Przegląd_koled 09-Różne
10-Fatimskie 11-Ukraina 12-Wyjazdy
13-Wrocław-2008 14-X-lecie  

Kościół p.w. Św. Józefa w Bierutowie

Kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie

Kościół p.w. Bożego Ciała w Posadowicach

Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solnikach Małych

Kaplica p.w. Aniołów Stróżów w Paczkowie

Kaplica p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Młokiciu