Zamówienia publiczne

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Św. Katarzyna proj. budowlany

Logowanie

Walne Zebranie Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie 2019.

W pierwszym dniu lutego 2019 roku, w wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego, członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii p.w. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bierutowie uczestniczyli w wieczornej Mszy św. w kościele parafialnym, w trakcie której muzykę organową i śpiew parafian prowadził Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Następnie udali się oni do Domu Parafialnego im. św. Maksymiliana Marii Kolbego, gdzie uczestniczyli w Walnym Zebraniu Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie. Na początku zebrania przyjęli porządek i przystąpili do jego realizacji. W trakcie zebrania, miedzy innymi, zapoznali się z przedstawionym przez Prezesa POAK  „Sprawozdaniem z działalności Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie w roku 2018” i po dyskusji, na wniosek Pani Haliny Szczurowskiej – Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej PAOK, przyjęli sprawozdanie oraz udzieli Zarządowi POAK absolutorium za działalność w 2018 roku. Prezes POAK zapoznał członków zebrania z „Kalendarium DIAK Archidiecezji Wrocławskiej na rok 2019” oraz powstałym na jego podstawie „Planem działania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na rok 2019”. Po dyskusji nad planem obecni na zebraniu przyjęli plan działania i zatwierdzili go do realizacji. Realizując porządek zebrania Prezes POAK i członkowie, którzy uczestniczyli 26 stycznia br. w spotkaniu opłatkowym DIAK we Wrocławiu przekazali osobom obecnym na zebraniu relację z spotkania opłatkowego. Członkom POAK zaprezentowana została publikacja DIAK wydana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości pt.: „Kościół Katolicki, a niepodległość. Wkład kościoła w odzyskanie niepodległości”. W trakcie zebrania zostały przez członków POAK uregulowane składki członkowskie za 2019 rok. Kolejnym ważnym punktem programu była formacja członków POAK na temat „Duchowość i formacja w Akcji Katolickiej” wg. opracowania księdza Józefa Niżnika pt.: „Rekolekcje „dla” i „o” Akcji Katolickiej”. Na zakończenie Walnego Zebrania Członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej prezes podziękował obecnym za przybycie i aktywne uczestnictwo w walnym zebraniu. Po odmówieniu modlitwy Prezes zakończył obrady. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

 

Prezes POAK prowadził Chór Parafialny podczas ostatnich "Rorat" 2018

W poniedziałek 24 grudnia 29018 roku o godzinie 6.30  parafianie licznie przybyli do Kościoła św. Józefa w Bierutowie, aby uczestniczyć w ostatnich roratach  przed świętami Bożego Narodzenia. Mszę św.  koncelebrowali wszyscy księża pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego.   Śpiew prowadził Chór Parafialny kierowany przez Pana Andrzeja Wojtkowiaka, który zasiadł za organami.      Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii."

Prezes POAK ustawiał  choinki 2018

Na prośbę księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, w czwartek 20 grudnia 2018 roku grupa mężczyzn ( w tym Prezes POAK w Bierutowie - Pan Andrzej Wojtkowiak)  ustawiła choinki w kościele św. Katarzyny i św. Józefa w Bierutowie. Choinki po zamontowaniu na nich światełek będą stanowiły, oprócz szopek, podstawę dekoracji świątecznej. Ksiądz proboszcz podziękował za wykonaną pracę i poczęstował pracujących pysznym bigosem.  Prezes POAK przygotował dokumentacje fotograficzna  z tego działania parafian. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii."       

Udział Akcji Katolickiej w Uroczystości św. Katarzyny 2018

W sobotę 24 listopada 2018 roku Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie poprowadził  Chór Parafialny, który ubogacił Eucharystię. Podczas tej uroczystości Prezes POAK wykonał również zdjęcia, które można zobaczyć w akładce "Parafia w fotografii".

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczył w obchodach 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Bierutowie 2018.

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie współuczestniczył w obchodach jubileuszu odzyskania niepodległości. W dniu 28 października 2018 roku Chór Parafialny pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka- Prezesa POAK, włączył się w  Miejsko-Gminne Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości odśpiewał "Warszawiankę 1830" i "Rotę". W dniu 11 listopada 2018 roku ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski odprawił uroczystą Mszy św. w intencji Ojczyzny,  do której scenariusz muzyczny przygotował Pan Andrzej Wojtkowiak -Prezes POAK. Poprowadził  Chór Parafialny, który wykonał między innymi: "Hymn Państwowy", "Mszę Polską Chwalebną", wraz z uczestnikami Mszy św. dziękczynne "Te Deum laudamus" oraz przedstawił montaż patriotyczny pt.: "Polska jest matką szczególną" (uczestnikami byli również członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie). Podczas Eucharystii Prezes POAK zasiadł również za organami.    [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

 

Prezes POAK poprowadził Chór Parafialny podczas Apelu ku czci św. Jana Pawła II  2018

W poniedziałek 22 października 2018 roku Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak prowadził Chór Parafialny, który wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży przygotował Apel Papieski.        [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Członkowie POAK na czuwaniu nocnym na Jasnej Górze 2018

W dniu 21 września 2018 roku Prezes i Zastępca Prezesa oraz członkowie i sympatycy POAK uczestniczyli w nocnym czuwaniu Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".].

Pożegnanie księdza Sebastiana 2018

W piątek 31 sierpnia br. Prezes POAK w Bierutowie zasiadł za organami w kościele św. Józefa i poprowadził chór parafialny w czasie Mszy św. pożegnalnej księdza Sebastiana. Po Mszy św. Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak podziękował księdzu za  współpracę z POAK i w imieniu członków oddziału wręczył na pamiątkę zdjęcie Chrystusa Króla na krzyżu, znajdującego się w kościele św. Katarzyny w Bierutowie oraz życzył błogosławieństwa Chrystusa -Wiecznego Kaplana w dalszej posłudze kapłańskiej.   [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".]

Dożynki Miejsko-Gminne w Zbytowej 2018

W sobotę 25 sierpnia 2018 roku w miejscowości Zbytowa odbyły się tegoroczne miejsko-gminne dożynki. Organistą podczas uroczystej Mszy św. dziękczynnej za zbiory i o pomyślność rolników i ich rodzin odprawionej w kościele w Zbytowej był Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak, który również akompaniował wykonawczyni pieśni towarzyszących przemarszowi korowody dożynkowego z kościoła na teren świetlicy wiejskiej w Zbytowie. W trakcie dożynek Pan Andrzej Wojtkowiak, za dokonania na niwie kultury, na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Bierutów, został odznaczony przyznaną mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorowa "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Członkowie  POAK z Bierutowa na odpuście w Solnikach Małych 2018

W dniu 15 sierpnia 2018 roku członkowie POAK w Bierutowie odbyli pieszą pielgrzymkę do filialnego Kościoła w Solnikach Małych. Uczestniczyli tam w uroczystej Mszy św. odpustowej w Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Prezes POAK zasiadł za organami oraz dyrygował chórem parafialnym, który wspólnie ze scholą parafialną prowadził śpiew. Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii".

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę 2018

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak e dniu 9 czerwca br. uczestniczył w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii" i na stronie internetowej Akcji katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bierutowie 2018

W czwartek 31 maja 2018 roku członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej oraz chórzyści  ustawili przy ulicy M. Konopnickiej w Bierutowie (przygotowany wcześniej) ołtarz na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku ołtarz został ubogacony o nowy, piękny krzyż wykonany i podarowany przez parafianina. Symboliczna była również biała czerwona wstęga nawiązująca do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezes POAK serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy ołtarzu, szczególnie darczyńcy za nowy krzyż.  [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".]

 

 

Koncert z okazji "Dnia Matki" 2018

W niedzielę 27 maja 2018 roku Chór Parafialny wraz z zespołem "Biermixstyle" pod kierownictwem Prezesa POAK wykonał montaż słowno-muzyczny dedykowany mamom z okazji ich święta. Zaprezentowane zostały pieśni Maryjne  oraz wiersze dla naszych mamusi. Koncert stanowił również modlitwę za matki, które są z nami, a także za te, które odeszły do "Domu Pana".

Prezes POAK jako organista na Mszy św. bierutowskich strażaków 2018

W sobotę 5 maja 2018 roku na zaproszenie bierutowskich strażaków Pan Andrzej Wojtkowiak Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, jako organista prowadził śpiew podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w intencji strażaków z terenu Miasta i Gminy Bierutów.   [Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii"]

Członkowie POAK uczestniczyli w liturgii Wielkiego Piątku 2018

W Wielki Piątek 2018 roku członkowie POAK w Bierutowie uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta, a Panie Bogusława Garbowska, Halina Szczurowska i Maria Bielecka oraz Pan Andrzej Wojtkowiak nieśli krzyż od stacji dziewiątej do dziesiątej. Rozważanie odczytała Pani Maria Bielecka. Prezes POAK w Bierutowie  podczas wieczornej liturgii słowa odśpiewał psalm oraz prowadził chór parafialny.      [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".]

Członkowie POAK w Bierutowie na uroczystościach Wielkiego Czwartku 2018

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli w Wielki Czwartek, w uroczystej Mszy św. sprawowanej przez bierutowskich księży Sebastiana i Dawida pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak podczas Mszy św. poprowadził chór, który wraz z organistką i scholą przewodniczył oprawie muzycznej uroczystości. Na zakończenie Mszy św. Prezes POAK  wraz z delegacją złożyli kapłanom  życzenia i wręczyli kwiaty. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie POAK w Bierutowie uczestniczyli w Wielkopostnym Dniu Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej w Brzegu 2018

W sobotę 24 marca 2018 roku członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w naszej parafii: Pani Marianna Jarząb - Wiceprezes POAK, Pani Maria Bielecka -Sekretarz POAK, Pani Halina Szczurowska - Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej POAK i Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie udali się do Parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu. Uczestniczyli tam w Wielkopostnym Dniu Skupienia Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej. Dzień skupienia odbył się według załączonego poniżej programu:

10:30 - Powitanie i Droga Krzyżowa w kościele parafialnym   

11:00 - Msza Św.

12:00 - Spotkanie w Domu Parafialnym

12:15 - Prezentacja: ”Podsumowania 10-lecia działalności POAK Brzeg”

12:30 - Wykład: „Orędzie o Bożym Miłosierdziu. II Niedziela Wielkanocna – Święto Miłosierdzia”.

Prelegenci: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

12:55 - Dyskusja programowa i Giełda Pomysłów na rzecz rozwoju Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej

14: 30 - Agapa

15:00 - Godzina Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kościele parafialnym. 

Na pamiątkę spotkania, które było również podsumowaniem dziesięcioletniej działalności Akcji Katolickiej w tamtejszej parafii, Prezes POAK w Bierutowie wręczył Prezesowi POAK w Brzegu pamiątkowe zdjęcie ukrzyżowanego Chrystusa Króla, którego figura znajduje się w Kościele św. Katarzyny w Bierutowie. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii.]

Członkowie POAK w Bierutowie uczestnikami X Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Bierutowie 2018.

W niedzielę 7 stycznia 2018 roku, w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się zorganizowany przez Miasto i Gminę Bierutów X Przegląd Kolęd i Pastorałek. W przeglądzie  uczestniczył Chór Parafialny, który poprowadził Prezes POAK w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak. Chór zaprezentował kolędy: "Jezusa narodzonego" oraz "Lulaj Go Matko Lulaj". W przeglądzie udział wzięła również kapela "Biermixstyle" , której członkami są między innymi: Pani Maria Bielecka-Sekretarz POAK i Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie. Kapela wykonała kolędy: "Leć kolędo" i własną interpretację kolędy "Gore gwiazda", w śpiew której włączyła się obecna na sali publiczność.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie pomagał przy dekoracji kościołów na Boże Narodzenie 2017

W dniu 19 grudnia 2017 roku Andrzej Wojtkowiak - Prezes POAK w Bierutowie pomagał w ustawianiu choinek na Boże Narodzenie, w bierutowskich kościołach. Prace parafian udokumentował na fotografiach, które można obejrzeć w zakładce "Parafia w fotografii"

Członkowie POAK z Bierutowa na konferencji POAK w Oleśnicy 2017

W sobotę 14 października 2017 roku parafianie z Bierutowa na zaproszenie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii p.w. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy uczestniczyli w konferencji pt.: "Czy Polsce grozi wojna kulturowa, polityczna poprawność, a zadania Kościoła w ochronie wartości chrześcijańskich". Konferencję na Zamku Oleśnickim poprzedziła Msza św. w Bazylice Mniejszej, podczas której Pan Andrzej Wojtkowiak - Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie odśpiewał psalm i "Alleluja". Jednym z głównych wykładowców na konferencji był znany katolicki krytyk teorii gender, ksiądz prof.dr.hab.Dariusz Oko z Krakowa. W konferencji uczestniczyły również  Pani Maria Bielecka - Sekretarz POAK i Pani Halina Szczurowska- Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej POAK w Bierutowie. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy organizacji konferencji. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Członkowie POAK uczestnikami Pielgrzymki do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim 2017

W dniu 30 września 2017 roku członkowie oraz sympatycy POAK w Bierutowie uczestniczyli w 5 Pielgrzymce Członków Różańca św. do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Przedstawiciele POAK na 15-to leciu Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bierutowskiej "Europa-Przyszłość 2017

W dniu16 listopada 2017 roku w Domu Ziemi Bierutowskiej odbył się jubileusz 15-to lecia działalności Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Bierutowskiej "Europa -Przyszłość", w którym uczestniczyli Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak  i Zastępca Prezesa POAK Pani Marianna Jarząb.  Pani Marianna Jarząb jako Przewodnicząca Rady Miejskiej złożyła na ręce Przewodniczącego SMZBEP Pana Marka Bińkowskiego list gratulacyjny i piękny bukiet kwiatów wraz z życzeniami dalszej owocnej działalności. Pan Andrzej Wojtkowiak- członek SMZBEP wykonał dokumentację fotograficzną uroczystości.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie na Mszy św. z okazji Dożynek we wsi Zawidowice.

W sobotę 2 września 2017 roku  odbyła się uroczystość dożynkowa, w kościele filialnym pod wezwaniem św. Wawrzyńca w miejscowości Zawidowice, należącej do Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zbytowej. Uroczystą Mszę św. celebrował proboszcz parafii ksiądz Antoni Kopciuch, który pobłogosławił tradycyjny wieniec dożynkowy oraz dary (chleb i wino) złożone na ołtarzu przez Starostów dożynek. Po komunii św. odśpiewaniem uroczystego "Ciebie Boga wysławiamy" parafianie podziękowali za tegoroczne zbiory. Po Mszy św. ksiądz proboszcz rozdzielił na kawałki przyniesiony do kościoła chleb i poprosił Starostów, by w symbolicznym goście rozdali go obecnym. Na zaproszenie organizatorów uroczystość ubogaciła gra organów wraz ze śpiewem parafian pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka - Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie.

Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie poprowadził chór parafialny podczas Dożynek Gminnych 2017.

W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej członkowie i sympatycy Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli w uroczystej Mszy św. z okazji gminnych dożynek. Prezes POAK podczas Mszy św. zasiadł za organami i poprowadził chór parafialny, który ubogacił uroczystość. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej na uroczystości odpustowej w Parafialnym Sanktuarium Maryjnym w Solnikach Małych.

W dniu 15 sierpnia 2017 roku grupa członków i sympatyków  Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyła w pieszej pielgrzymce do kościoła w Solnikach Małych z okazji odpustu w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Proporzec Akcji Katolickiej podczas przemarszu niosły Pani Helena Wojtkowiak i Pani Halina Szczurowska, natomiast Prezes POAK Pan Andrzej Wojtkowiak zadbał o bezpieczeństwo pątników na drodze oraz  wspólnie z księdzem Sebastianem prowadził śpiewy pielgrzymkowe. Podczas uroczystości odpustowej Prezes POAK zasiadł za organami oraz dyrygował chórem parafialnym podczas poprzedzającego Mszę św. koncertu pieśni maryjnych, a także przewodząc śpiewowi uczestników w czasie uroczystej Mszy św. odpustowej i dziękczynnej procesji.  Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK- serdecznie dziękuje członkom i sympatykom Akcji Katolickiej za podjęcie trudu pielgrzymowanie. {Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii"]

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej  przy parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie został powołany decyzją Zarządu AK Archidiecezji Wrocławskiej na podstawie protokołu z Założycielskiego Walnego Zebrania i Wyborów Zarządu POAK przeprowadzonych 23.11.1998r. Decyzję podjęto 14.12.1998r. Oddział otrzymał numer 17.

Ksiądz Henryk Kardynał Gulbinowicz 4.12.1998r pierwszym Prezesem mianował Andrzeja Wojtkowiaka, jego zastępcą Halinę Szczurowską.

Do pierwszego Zarządu weszli: Jan Bartosz, Halina Kaczyńska. Komisja Rewizyjna – Mieczysław Piekarski, Kazimierz Kaczyński, Marian Jankiewicz. Sekretarz – Maria Bielecka, Skarbnik – Izabela Jankiewicz.

Dziś Prezesem POAK nadal jest Andrzej Wojtkowiak, aktywnie w Oddziale pracuje kilka osób: Bogusława Garbowska, Halina Szczurowska, Mieczysława Drzewiecka, Marianna Jarząb, Jan Bartosz, Maria Bielecka, Drozd Zofia, Emilia Stenzel, Alina Kutowińska, Jarosława Łońska.
Pozostali okazyjnie włączają się w różnego rodzaju akcje  i przedsięwzięcia prowadzone w parafii.

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie w latach 2009-2011

Fotogalerie

Budujemy ołtarz na Boże Ciało 2011 [FOTOGALERIA]
01-AK 02-X_Jan 03-Andrzej_w_bazylice_O-ca
04-Imprezy 05-Ołtarze_AK 06-Pielgrzymki
07-Pieśn_Maryjna 08-Przegląd_koled 09-Różne
10-Fatimskie 11-Ukraina 12-Wyjazdy
13-Wrocław-2008 14-X-lecie  

Kościół p.w. Św. Józefa w Bierutowie

Kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie

Kościół p.w. Bożego Ciała w Posadowicach

Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solnikach Małych

Kaplica p.w. Aniołów Stróżów w Paczkowie

Kaplica p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Młokiciu