Zamówienia publiczne

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Św. Katarzyna proj. budowlany

Logowanie

Uwaga: kopiowanie, rozpowszechnianie i wykorzystywanie do innych celów zdjęć z galerii, możliwe jest po uzyskaniu pisemnej zgody Parafii Rzymsko-Katolickiej w Bierutowie.
Ogólnopolski Konkurs plastyczny z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II – „Laurka dla Jana Pawła II”
 

20 maja 2020 roku w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II „Laurka dla Jana Pawła II”. Prace na konkurs zostały nadesłane zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Na konkurs wpłynęło 1289 prac w czterech kategoriach:

praca plastyczna (ręczna) indywidualna, 

praca plastyczna (ręczna) rodzinna,

praca graficzna indywidualna,

praca graficzna rodzinna.

Z Szkoły Podstawowej w Bierutowie w konkursie wzięło udział 14 uczniów.  Uczennica klasy Ic – Hania Koksanowicz została laureatką konkursu w kategorii praca plastyczna (ręczna) rodzinna. Hania wykonała swoją laurkę wspólnie z mamą.

Gratulujemy Hani i mamie.

Jubileusz 40-lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza Ryszarda Znamirowskiego 2020

W niedzielę 17 maja 2020 roku, o godzinie 12-tej, w kościele św. Katarzyny w Bierutowie odbyła się uroczystość jubileuszu 40-lecia kapłaństwa księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego. Po Mszy św. przedstawiciele parafian z Bierutowa i kościołów filialnych złożyli Jubilatowi podziękowania i życzenia  oraz przekazali listy gratulacyjne. Ksiądz proboszcz podziękował za pamięć, życzenia i kwiaty, a także poczęstował uczestników uroczystości słodyczami.  

Nowe ikony powstały w pracowniach domowych w Bierutowie 2020

W niedzielę 17 maja 2020 roku na Mszy św. o godzinie 9-tej ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski pobłogosławił i poświęcił ikony, które zostały napisane przez uczestniczki niedawno odbytego kursu pisania ikon w Bierutowie. Autorki obrazów przyznały, że pisanie ikon jest skutecznym sposobem zagospodarowania czasu w okresie pandemii, a powstałe dzieła ubogacą ich rodziny. Gratulujemy paniom talentu, wytrwałości, cierpliwości i pięknego efektu ich artystycznej pracy.    [Fot. A.W]

Dekoracje kościołów w Bierutowie związane z z różnymi uroczystościami z kilku lat  2020

W trudnym i monotonnym czasie pandemii utrudniającej praktyki religijne przypomnijmy sobie dekoracje naszych kościołów z różnych okazji. Dziękujemy osobom, które stworzyły piękne dekoracje.[Fot.A.W.]

Triduum Paschalne 2020

W Triduum Wielkanocne w roku 2020, w okresie pandemii koronawirusa podczas wszystkich celebracji w kościele mogło przebywać jedynie 5 osób i dlatego uroczystości były transmitowane w internecie.      [Fot.: A.W.]

Wspólne śpiewanie kolęd w Kościele św. Józefa 2020

Z inicjatywy Parafialnego Oddziały Akcji Katolickiej i Chóru Parafialnego w Bierutowie ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski, w niedzielę 2 lutego 2020 roku, po wieczornej Mszy św., zaprosił parafian na wspólne śpiewanie pięknych, polskich kolęd. Śpiewaniu przewodniczył Chór parafialny pod kierunkiem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, a także Zespół „Biermixstyle”.  Wspólnie śpiewano tradycyjne kolędy i pastorałki, a zespół zaprezentował dwie nowe kompozycje. Podczas kolędowania wytworzyła się tak szczególna atmosfera, że uczestnicy spotkania umówili się na podobne kolędowanie za rok.

Kościół p.w. Św. Józefa w Bierutowie

Kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie

Kościół p.w. Bożego Ciała w Posadowicach

Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solnikach Małych

Kaplica p.w. Aniołów Stróżów w Paczkowie

Kaplica p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Młokiciu