Uroczystość św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej 2023

W środę 22 listopada 2023 roku do kościoła św. Józefa w Bierutowie przybyła schola dziecięca, przedstawiciele scholi parafialnej i chór parafialny. W „Uroczystość św. Cecylii” – patronki muzyki kościelnej uczestniczyli w uroczystej Mszy św., która celebrowali bierutowscy kapłani.  Na organach grał organista pan Kacper Góra, który z chórem parafialnym wykonywał pieśni do św. Cecylii i Pan Andrzej Wojtkowiak. Śpiew prowadziła też schola dziecięca. Na zakończenie ksiądz proboszcz dr Bartosz Mitkiewicz podziękował wszystkim, którzy dbają o dobra muzykę w bierutowskich kościołach i ubogacają nabożeństwa śpiewem. Po Mszy świętej członkowie zespołów śpiewających udali się do domu katechetycznego na spotkanie z kapłanami przy kawie, herbacie, słodkościach i owocach przygotowanych na tą okoliczność. Zdjęcia można oglądnąć w mediach społecznościowych.

Zakończenie sezonu chórowego 2021/2022

W środę 22 czerwca 2022 roku po wieczornej procesji, przy kościele św. Józefa w Bierutowie zgromadzili się członkowie chóru parafialnego. Rozpalone zostało, przygotowane wcześniej ognisko, a na stole pojawiła się kiełbasa do pieczenia, i inne delicje przyniesione przez chórzystów na zakończenie kolejnego sezonu chóru, który wznowił działalność po pandemii. Chórzyści ucieszyli się  z obecności księdza proboszcza Bartosza oraz księży Bartłomieja i Arkadiusza. Oprócz kiełbasy upieczonej na ognisku,  spożywano też przygotowane przez chórzystki pyszne ciasta, roladki,  a także kupione cukierki, owoce i  różnorakie napoje. Jak na chór przystało, wszyscy radośnie i z ochotą  śpiewali pieśni i piosenki przy wtórze kapeli, w skład której weszli panowie: Edward Starachowski (gitara), Kacper Góra (akordeon) i Andrzej Wojtkowiak (skrzypce). Pani Stanisława Maciaszczyk zaprosiła chór parafialny do kościoła filialnego w Solnikach Małych, na odpust w dniu 15 sierpnia w „Uroczystość Wniebowzięcia NMP”. Miłe spotkanie zakończyło się krótko przed ciszą wieczorną, o godz.22-giej.  Chórzystom życzymy  miłego wypoczynku i udanych wakacji.  Fotorelacja w zakładce "parafia w fotografii".        

Chór parafialny uczestnikiem odpustu w uroczystość św. Józefa patrona naszej parafii 2022

W dniu 19 marca 2022 roku, w uroczystość św. Józefa, bierutowscy parafianie i goście, na zaproszenie księdza proboszcza Bartosza Mitkiewicza, wypełnili ławki w kościele św. Józefa, w dniu odpustu patrona naszej parafii. Chór i schola parafialna przewodniczyli śpiewowi wiernych, pod przewodnictwem Kacpra Góry – nowego organisty naszej parafii. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Parafialny Koncert Kolęd  z udziałem chóru parafialnego 2022

Z inicjatywy proboszcza bierutowskiej parafii, księdza  Bartosza Mitkiewicza, w niedzielę 23 stycznia 2022 roku, w kościele św. Katarzyny odbył się „Parafialny Koncert Kolędowy”. (Kto nie był niech żałuje!). Przybyli do kościoła parafianie z ochotą i radością  śpiewali piękne, melodyjne  polskie kolędy. Wiodącymi  zespołami był chór oraz schola parafialna. Fotorelacja z zakładce "Parafia w fotografii".

Chór parafialny uczestnikiem Mszy św. kończącej rok 2021

31 grudnia br., w ostatnim dniu 2021 roku na Mszę św. o godzinie 16-tej, do kościoła św. Katarzyny przybyli bierutowscy parafianie i goście, którzy uczestniczyli w pożegnaniu księdza proboszcza. Na zakończenie Mszy św. księża wikariusze oraz delegacje grup parafialnych, w tym delegacja chóru parafialnego, wraz z gorącymi podziękowaniami i życzeniami zdrowia oraz spełniania planów życiowych, przekazali księdzu proboszczowi prezent,  upominki i wiązanki kwiatów. Parafianie podziękowali również księdzu Krzysztofowi, który z Bierutowa przechodzi do pracy w innej parafii. Chór przewodniczył tez w śpiewie pięknych polskich kolęd. Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii".

Święta Cecylia patronka muzyki kościelnej 2021

W tym roku dzień  21 listopada to ostatnia niedziela roku kościelnego – „Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata” - święto patronalne Akcji Katolickiej,  zarazem wspomnienie  św. Cecylii – patronki  muzyki kościelnej. Z tej okazji  w kościele św. Katarzyny ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski podczas Mszy św. o godzinie 9-tej modlił się w intencji organistów, chórzystów i członków scholii kościelnej. Modlitwą objął  także  członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie. Na zakończenie nabożeństwa podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w śpiew oraz muzykę organową i życzył błogosławieństwa Bożego w tej ważnej w kościele działalności. Zachęcał też parafian do uczestnictwie w chórze i scholii kościelnej. Przed Mszą św., w związku ze wspomnienie św. Cecylii z inicjatywy członków i sympatyków Akcji Katolickiej odbył się mini recital. Zespół „Biermixstyle” i chór kościelny wykonał kilka nowych pieśni kościelnych, a także prowadził śpiew podczas Mszy św. Po ostatniej pieśni wykonanej przez chór, życzenia chórzystom złożył dyrygent, a zarazem organista i Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, Pan Andrzej Wojtkowiak. Wyraził on ubolewanie z faktu, że z uwagi na pandemię nie będzie zorganizowane tradycyjne spotkanie chórzystów w „Uroczystość św. Cecylii”.

Chór parafialny w Bierutowie rozpoczął obchody Święta Niepodległości w Bierutowie 2021

W czwartek, 11 listopada 2021 roku, w Święto Niepodległości Polski bierutowscy parafianie i przybyli goście, wśród nich między innymi: Burmistrz Bierutowa Pan Piotr Sawicki, Wicestarosta Powiatu Oleśnickiego Pan Stanisław Stępień, radni miasta i powiatu, przedstawiciele szkół, przedszkola oraz  instytucji działających na terenie miasta i gminy, a także  druhowie strażacy przybyli do Kościoła św. Katarzyny w Bierutowie. O godzinie 8.30 Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak powitał obecnych, w tym również gospodarza parafii księdza Ryszarda Znamirowskiego. Złożył  uczestnikom uroczystości i rodzinom okolicznościowe życzenia. Następnie zaprosił na modlitewne, słowno - muzyczne  medytacje dotyczące historii Polski, które przygotował chór parafialny. W programie znalazły się cytaty i myśli oraz poezja związana z Ojczyzną, a także  pieśni kościelne i patriotyczne nawiązujące do historii Polski. Obecne w  kościele osoby włączyły się aktywnie w śpiew znanych pieśni, a na zakończenie obdarzyły wykonawców montażu brawami.Po koncercie do kościoła wprowadzono poczty sztandarowe i rozpoczęła się uroczysta Msza św.  w intencji Ojczyzny i jej obrońców. Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii".

 

Chórzyści bierutowscy na Mszy św. pożegnalnej Księdza Krzysztofa 2021

W poniedziałek 30 sierpnia 2021 roku  w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie ksiądz Krzysztof Kula, w towarzystwie księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego i skierowanego do naszej parafii księdza Arkadiusza, celebrował pożegnalną Mszę św. W czasie Mszy św. posługę organistowską wykonywała Pani Adrianna Kłosowska wspierana przez scholę i chór parafialny.  Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Chór parafialny na Mszy pożegnalnej księdza Dawida 2021

W uroczystej Mszy św. w piątek 30 lipca 2021 roku, podczas której żegnaliśmy księdza Dawida śpiew prowadził chór parafialny pod dprzewodnictwem  Pana Andrzeja Wojtkowiaka. Parafianie chętnie włączyli się w śpiew chóralny i w cały kościele  wybrzmiały piękne pieśni.

Ksiądz Dawid  na zakończenie dziękował wszystkim za współpracę, podkreślając obecność chóru w realizacji wspólnych dzieł parafialnych. Fotorelacja  z wydarzenia we zakładce „Parafia w fotografii”.

Imieniny księdza Krzysztofa z udziałem chóru parafialnego 2021

W niedzielę 25 lipca 2021 roku chór parafialny uczestniczył w uroczystej Mszy św. o godz. 9-tej, w kościele św. Katarzyny w Bierutowie, sprawowanej w intencji księdza Krzysztofa, który w tym dniu obchodził imieniny.  Mszę św. odprawił  solenizant.  Chór zaśpiewał przed Mszą św. pieśń „Zaufaj Maryi”, a potem przewodniczył śpiewowi podczas liturgii. Po Mszy św. Pan Władysław Gusta wraz z żoną, w imieniu chóru parafialnego oraz Akacji Katolickiej złożyli solenizantowi życzenia, a ksiądz Krzysztof podziękował za pamięć, zamówioną przez  siostry różańcowe Mszę św. i życzenia. Następnie ksiądz świecił samochody, które  przemieszczały się ulicą Kościelną, obok kościoła. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Pogrzeb nestorki bierutowskich chórów kościelnych 2021

We wtorek 16 marca 2021 roku na bierutowskim cmentarzu odbył się pogrzeb seniorki bierutowskich chórów kościelnych Pani ś.p. Weroniki Przybył. Uroczystość rozpoczęła się odmówieniem przez obecnych w kaplicy cmentarnej modlitwy różańcowej za zmarłą ś.p. Weronikę, którą poprowadził Prezes POAK w Bierutowie oraz członkini róży różańcowej z bierutowskiej parafii. Mszę św. pogrzebową celebrował ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski, który w homilii wspomniał o aktywnym uczestnictwie zmarłej w  powojennej historii parafii w dwóch chórach. We Mszy św. uczestniczyli również członkowie chóru parafialnego, którzy wzbogacili liturgię śpiewem pieśni wielkopostnych i pogrzebowych. Na mogile zmarłej złożony został pośród innych również wieniec od bierutowskich chórzystów. Dyrygent chóru parafialnego serdecznie dziękuje chórzystom, którzy w trudnym czasie pandemii przybyli  i aktywnie uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej zmarłej członkini chóru kościelnego.

ROK 2021

Udana akcja bierutowskich chórzystów w Dniu Niepodległości 2020

W Święto Odzyskania Niepodległości – 11 listopada 2020 roku, w trudnym czasie pandemii coronawirusa, grupa bierutowskich parafian przybyła do Kościoła św. Katarzyny w Bierutowie na Msze św. o godzinie 9 -tej, aby uczestniczyć w modlitwie za Ojczyznę. Z inicjatywy Pana Andrzeja Wojtkowiaka – Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie i dyrygenta chóru, kilka minut przed rozpoczęciem Mszy św. obecni w kościele parafianie, pod przewodnictwem kilku członków chóru parafialnego, z entuzjazmem śpiewali pieśni patriotyczne. Na zakończenie tego szczególnego koncertu w kościele rozległy się liczne brawa. Prezes POAK składa serdeczne podziękowania chórzystom, którzy uczestniczyli w uroczystości zarówno na kościelnym chórze, jak i w kościelnych ławkach.

Chór bierutowski na pogrzebie mieszkańca Bierutowa 2020

We wtorek 13 października 2020 roku odbył się pogrzeb śp. Grzegorza Bardo- mieszkańca Bierutowa. Członkowie Chóru Parafialnego  uczestnicząc w uroczystości pogrzebowej prowadzili śpiew uczestników uroczystości.  Scenariusz muzyczny uroczystości opracował i realizował jako dyrygent chóru, organista i członek „Biermixstyle” pan Andrzej Wojtkowiak.

W imieniu rodziny zmarłego i własnym, dyrygent chóru przekazuje  serdeczne podziękowanie chórzystom za obecność i aktywne uczestnictwo w uroczystości pogrzebowej.

Bierutowscy chórzyści uczestniczyli w "Koronce do Bożego Miłosierdzia Bożego" w Bierutowie 2020.

Akcja Katolicka w Polsce podjęła inicjatywę modlitwy w ważnych dla Polski i Polaków intencjach organizując, kolejny raz, akcję „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Również Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bierutowie włączył się do tego działania. Pan Andrzej Wojtkowiak- Prezes POAK wystąpił do księdza proboszcza z prośbą o zorganizowanie modlitewnego spotkania w naszej parafii. W poniedziałek 28 września 2020 roku, o godz. 15-tej, na zaproszenie księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego i pana Andrzeja Wojtkowiaka - Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie, pod krzyżem misyjnym przy kościele św. Katarzyny w Bierutowie zgromadzili się bierutowscy parafianie, w tym również członkowie chóru parafialnego. Przybyli, aby pod duchowym kierownictwem księdza Dawida, w ramach międzynarodowej akcji „Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”,  uczestniczyć w modlitwie w godzinie Miłosierdzia Bożego. Odmawiając „Koronkę do Miłosierdzia Bożego” parafianie modlili się za kapłanów, za oddalenie pandemii Covid-19, za pokój na świecie, powrót uchodźców do swoich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie tych krajów, za Prezydenta RP i rządzących oraz za Polskę, nasze miasto, mieszkańców i nasze  rodziny. Na zakończenie modlitwy ksiądz Dawid podziękował za wspólną  modlitwę i udzielił obecnym błogosławieństwa, a Prezes POAK życzył  dobrego dnia i tygodnia.

Prezes POAK dziękuje wszystkim uczestnikom  spotkania za przybycie i modlitewną obecność oraz życzy błogosławieństwa Bożego.

Fotorelacja z wydarzenia znajduje się w zakładce „Parafia w fotografii”.

 

Chórzyści uczestnikami prac porządkowych w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie 2020

W środę 2 września 2020 roku przed południem, grupa bierutowskich parafian – w tym członkowie chóru parafialnego przybyli do kościoła św. Józefa Oblubieńca NMP. Pod technologicznym kierownictwem i w obecności księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego umyte zostały wszystkie ławki w kościele, balustrada chórowa i manuał organowy. Po umyciu dokonano dezynfekcji elementów, które bezpośrednio stykają się z rękami uczestników liturgii i nabożeństw. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuje osobom, które uczestniczyły w pracach porządkowych. Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii”.

Nowe dzieła chórzystek z parafii w Bierutowie 2020

Członkinie chóru parafialnego w Bierutowie – Panie: Elżbieta Bardo, Irena Jagiełło i Helena Wojtkowiak odkryły w życiu nowe talenty i zainteresowania. W czasie, gdy pandemia koronawirusa uniemożliwiła działalność chóru, panie znalazły nowe zajęcia i doskonaliły swoje nowe zainteresowania związane z pisaniem ikon. Owocem ich twórczej, wytrwałej pracy było powstanie kolejnych ikon. Ikony zostały zaprezentowane parafianom w Kościele św. Katarzyny w Bierutowie w dniach od 12 do 17 maja br.  W niedzielę 17 maja 2020 roku na Mszy św. o godzinie 9-tej ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski pobłogosławił i poświęcił ikony. Autorki obrazów przyznały, że pisanie ikon jest skutecznym sposobem zagospodarowania czasu w okresie pandemii, a powstałe dzieła ubogacą ich rodziny. Gratulujemy paniom talentu, wytrwałości, cierpliwości i pięknego efektu ich artystycznej pracy.            [Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii”].

Chór parafialny uczestnikiem koncertu z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II 2020

W niedzielę 17 maja 2020 roku, w przeddzień 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II członkowie chóru parafialnego wraz z zespołem "Biermixstyle", w czasie wieczornej Mszy świętej zaprezentowali program słowno-muzyczny pt.: "Karol Wojtyła - św. Jan Paweł II" oparty na poezji  św. Jana Pawła II. Scenariusz przygotował ksiądz Dawid, a uczestnikiem programu oprócz chórzystów, był również ksiądz Krzysztof. Składamy podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i realizacji tego wydarzenia.

Chór Parafialny w Bierutowie współorganizatorem wspólnego śpiewania kolęd 2020

Z inicjatywy Parafialnego Oddziały Akcji Katolickiej i Chóru Parafialnego w Bierutowie ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski, w niedzielę 2 lutego 2020 roku, po wieczornej Mszy św., zaprosił parafian na wspólne śpiewanie pięknych, polskich kolęd. Śpiewaniu przewodniczył Chór parafialny pod kierunkiem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, a także Zespół „Biermixstyle”.   Podczas kolędowania wytworzyła się tak szczególna atmosfera, że uczestnicy spotkania umówili się na podobne kolędowanie za rok. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Chór parafialny na odpuście św. Katarzyny w Bierutowie 2019

W poniedziałek 25 listopada 2019 roku parafianie przybyli do Kościoła św. Katarzyny w Bierutowie, by uczestniczyć w uroczystej Mszy św. odpustowej, którą celebrował ksiądz Grzegorz Kaczybura. Wygłosił on również homilię. Śpiewowi przewodniczył Chór Parafialny pod kierunkiem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, który zasiadł również za organami.
Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"'

Członkowie Chóru Parafialnego uczestnikami 40 Pielgrzymki do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy 2019

W sobotę 12 października 2019 roku członkowie Chóru Parafialnego z Bierutowa udali się w pieszą pielgrzymkę z Wrocławia do Trzebnicy. Wraz z grupą nr 5 ziemi oleśnickiej pokonali ok. 30 km pielgrzymując z pątnikami jubileuszowej 40 Pielgrzymki do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Fotorelacja w zakładfce "Parafia w fotografii".

Rozpoczęcie sezonu chórowego 2019/2020

W środę 4 września 2019 roku do sali zespołów muzycznych w "Domu Katechetycznym" w Bierutowie przybyli członkowie Chóru Parafialnego na próbę. Próba ta stanowiła dla chóru rozpoczęcie nowego sezonu śpiewaczego w bierutowskiej parafii w sezonie 2019/2020. Uczestnicy spotkania, pełni sił i zapału do pracy po wakacyjnej przerwie, przygotowali repertuar na Msze św. w 23 niedzielę zwykłą roku kościelnego oraz rozpoczęli naukę nowej pieśni.

Chór Parafialny uczestniczył w odpuście w Solnikach Małych 2019

W czwartek 15 sierpnia 2019 roku członkowie  Chóru Parafialnego w Bierutowie udali się w pieszej pielgrzymce do kościoła filialnego w Solnikach Małych. W kościele chór wspólnie z organistą, Panem Andrzejem Wojtkowiakiem – Prezesem POAK w Bierutowie, prowadził śpiew podczas uroczystej, odpustowej Mszy św. sprawowanej przez księdza Sebastiana, który na uroczystość odpustową przybył do Solnik Małych. Fotorelacja w zakładce „Parafia w fotografii”.

Chór Parafialny ubogacił Mszę św. sprawowaną w Bierutowie przez księdza biskupa Jacka Kicińskiego 2019

W niedzielę 4 sierpnia 2019 roku w Kościele św. Katarzyny Mszę św. sprawował ksiądz biskup Jacek Kiciński - sufragan wrocławski. Podczas Mszy św. wspólnie z panią organistką Adrianną Kłosowską, śpiew prowadził chór parafialny pod kierownictwem pana Andrzeja Wojtkowiaka - Prezesa Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Chór Parafialny aktywnie uczestniczył w "Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa" w Bierutowie 2019

W dniu 20 czerwca 2019 roku przedstawiciele Chóru Parafialnego, na prośbę księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, już od kilku lat wspólnie z Akcją Katolicką przygotowują  ołtarz na "Boże Ciało". Również w tym roku uczestniczyli w tych pracach. Ponadto, jak co roku Chór Parafialny, wspólnie z Prezesem POAK  w Bierutowie, który zasiadł za organami, prowadził śpiew podczas uroczystej Mszy św. Na prośbę księdza proboszcza członkowie chóru wraz z panią organistką śpiewali pieśni eucharystyczne podczas procesji ulicami Bierutowa. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Chór Parafialny aktywnie uczestniczył w uroczystościach Wielkiego Piątku i Wielkiej Soboty 2019

Członkowie Chóru Parafialnego w Bierutowie wspólnie ze Scholą Kościelną i Panią organistką prowadzili  śpiew liturgiczny i pieśni kościelnych w trakcie liturgii w Wielki Piątek i Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego.   Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Chór Parafialny wziął udział we Mszy św. w Wielki Czwartek 2019

W Wielki Czwartek Chór Parafialny wspólnie z panią organistką i Scholą Parafialną przewodniczył śpiewowi podczas uroczystej Mszy św. odprawionej na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy Jezusa Chrystusa w wieczerniku. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie chóru parafialnego na modlitewnym czuwaniu przy pomniku św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci 2019

W dniu 2 kwietnia 2019 roku w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II członkowie chóru uczestniczyli w spontanicznym modlitewnym spotkaniu przy pomniku św. Jana Pawła II. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii".

Chór Parafialny na ostatnich "Roratach" przed "Pasterką" 2018

W poniedziałek 24 grudnia 29018 roku o godzinie 6.30  parafianie licznie przybyli do Kościoła św. Józefa w Bierutowie, aby uczestniczyć w ostatnich roratach  przed świętami Bożego Narodzenia. Mszę św.  koncelebrowali wszyscy księża pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego.   Śpiew prowadził Chór Parafialny kierowany przez Pana Andrzeja Wojtkowiaka, który zasiadł za organami.  Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Członkowie Chóru Parafialnego ustawiają  choinki  w bierutowskich kościołach 2018

Na prośbę księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego, jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, w czwartek 20 grudnia 2018 roku grupa mężczyzn, w tym członkowie chóru parafialnego Panowie Janusz Misterkiewicz i Kazimierz Bardo oraz Andrzej Wojtkowiak, ustawiła choinki w kościele św. Katarzyny i św. Józefa w Bierutowie. Choinki po zamontowaniu na nich światełek będą stanowiły, oprócz szopek, podstawę dekoracji świątecznej. Ksiądz proboszcz podziękował za wykonaną pracę i poczęstował pracujących pysznym bigosem. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii."

Chór parafialny na Mszy św. w odpustowej św. Katarzyny w Bierutowie 2018

W sobotę 24 listopada 2018 roku, w Uroczystość św. Katarzyny,  uroczystą Mszę św. odpustową ubogacił śpiewem  Chór Parafialny pod kierownictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka. Na zakończenie  uroczystości pierwszy raz wykonał pieśń "Spełniony Boże".                         [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"]

Chór Parafialny uświetnił obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Bierutowie 2018

Podczas uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny sprawowanej w Kościele św. Katarzyny w Bierutowie, w dniu 11 listopada 2018 roku, o godzinie 9-tej, Chór Parafialny w Bierutowie w sposób szczególny uczcił ten doniosły jubileusz. Eucharystię uświetnił wykonaniem z obecnymi "Hymnu Państwowego" i części stałych wg "Mszy Polskiej Chwalebnej"  Stefana Stuligrosza, a we współpracy z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej  przedstawił parafianom patriotyczny montaż słowno-muzyczny pt.:"Polska jest matką szczególną". Występ został dobrze przyjęty przez uczestników obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Chór Parafialny uczestnikiem Apelu ku czci św. Jana Pawła II 2018

W poniedziałek 22 października 2018 roku o godz. 20-tej młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z Chórem Parafialnym, pod przewodnictwem księdza Dawida, w modlitwie wspominała świętego Jana Pawła II. Słowo czytane i śpiewane pieśni nawiązywały do życia Wielkiego Papieża Polaka i stanowiły  modlitwę za Jego pośrednictwem.          [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Pożegnanie księdza Sebastiana 2018

W piątek 31 sierpnia 2018 roku chór parafialny wraz ze scholą parafialną uczestniczył w pożegnalnej Mszy św. księdza Sebastiana. Po Mszy św. dyrygent chóru Pan Andrzej Wojtkowiak podziękował księdzu za owocną współpracę oraz życzył błogosławieństwa Chrystusa-Najwyższego Kapłana w dalszej posłudze kapłańskiej. Dyrygent na pamiątkę od chórzystów wręczył księdzu Sebastianowi  album "Pozdrowienia z Bierutowa" z dedykacją i podpisami chórzystów.     [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Odpust w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w kościele filialnym w Solnikach Małych 2018

W dniu 15 sierpnia 2018 roku członkowie chóru parafialnego uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Solnik Małych. W trakcie uroczystej Mszy św.  odpustowej chór parafialny pod kierownictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, który zasiadł za organami, wspólnie ze scholą parafialną prowadził śpiew liturgiczny. Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii".

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2018

W czwartek 31 maja 2918 roku we wczesnych godzinach porannych członkowie Chóru Parafialnego pomagali przy montażu ołtarza na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godzinie 9.00 ubogacili swoim śpiewem uroczystą Mszę św. i procesję eucharystyczną ulicami miasta.

Koncert w Kościele św. Józefa z okazji "Dnia Matki" 2018

W niedzielę 27 maja 2018 roku Chór Parafialny wraz z zespołem "Biermixstyle" pod kierownictwem Prezesa POAK wykonał montaż słowno-muzyczny dedykowany mamom z okazji ich święta. Zaprezentowane zostały pieśni Maryjne  oraz wiersze dla naszych mamusi. Koncert stanowił również modlitwę za matki, które są z nami, a także za te, które odeszły do "Domu Pana". Pomysłodawca i organizator koncertu składa podziękowania księdzu proboszczowi Ryszardowi Znamirowskiemu za możliwość wykonania koncertu w Kościele św. Józefa, a także chórzystom za udział w koncercie.

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Pana Izydora Ziółkowskiego 2018

W dniu 5 kwietnia 2018 roku Chór Parafialny uczestniczył w Kościele  św. Józefa i na cmentarzu w Bierutowie w uroczystościach pogrzebowych długoletniego organisty w Wabienicach i Bierutowie ś.p. Pana Izydora Ziółkowskiego.               [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

 

Uroczystości Wielkiej Soboty 2018

W Wielką Sobotę 2018 roku chór parafialny uczestniczył w liturgii w Kościele św. Katarzyny i wraz z organistką Panią Adrianną Kłosowską i scholą parafialną przewodził liturgicznemu śpiewowi.    [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Uroczystości Wielkiego Piątku 2018

W Wielki Piątek członkowie chóru parafialnego uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta oraz w wieczornej liturgii w Kościele św. Katarzyny. W trakcie uroczystości wielkopiątkowych wraz z organistką Panią Adrianną Kłosowską i scholą parafialną przewodzili liturgicznemu śpiewowi.    [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Uroczystość Wielkiego Czwartku 2018

W Wielki Czwartek chór parafialny wraz ze scholą prowadził oprawę uroczystej Mszy św. sprawowanej, na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa, przez bierutowskich kapłanów, księdza Sebastiana i Dawida pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego. Na zakończenie Mszy św. kierownik chóru Pan Janusz Misterkiewicz wraz z przedstawicielkami chóru i scholi złożyli kapłanom życzenia i przekazali kwiaty. [Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii".]

 

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Marysi Maciaszczyk - długoletniej członkini Chóru Parafialnego w Bierutowie

W środę 14 marca 2018 roku członkowie Chóru Parafialnego w Bierutowie uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych członki chóru ś.p. Marysi Maciaszczyk. Wspólnie z rodziną modlili się modlitwą różańcową oraz przewodniczyli śpiewowi podczas pogrzebowej Mszy św. "Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen". Chórzyści przekazują Rodzinie zmarłej ś.p. Marysi wyrazy żalu i współczucia.

 

Chór Parafialny uczestniczył w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Bierutowie 2017

W niedzielę 7 stycznia 2017 roku Chór Parafialny pod przewodnictwem dyrygenta Pana Andrzeja Wojtkowiaka,uczestniczył w organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie, X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Wykonał kolędy: "Narodził się Jezus" oraz "Lulaj Go Matko lulaj". Za udział w przeglądzie Chór Parafialny otrzymał okolicznościowy dyplom, a każdy z chórzystów specjalną czekoladę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bierutów.

Członkowie Chóru Parafialnego uczestniczyli w dekorowaniu kościołów na Święta Bożego Narodzenia 2017

We wtorek 19 grudnia 2017 roku członkowie Chóru Parafialnego w Bierutowie - Panowie: Janusz Misterkiewicz, Kazimierz Bardo i Andrzej Wojtkowiak, na prośbę księdza proboszcza, uczestniczyli w ustawianiu choinek, które młodzież, w bierutowskich kościołach ustroiła światełkami i bombkami na Święta Bożego Narodzenia.      [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Udział Chóru Parafialnego w pogrzebie ś.p. Pana Czesława Kutka 2017

W sobotę 9 grudnia 2017 roku, o godzinie 12-tej,  Chór Parafialny uczestniczył na cmentarzu w Bierutowie we Mszy św. pogrzebowej i ostatnim pożegnaniu ś.p. Pana Czesława Kutka - ojca chórzysty Bogusława Kutka. 

Koncert Chóru Parafialnego w Święto Niepodległości 2017

W sobotę 11 listopada 2017 roku w Święto Niepodległości Polski Chór Parafialny w Bierutowie pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, o godzinie 8.30 w Kościele św. Katarzyny wystąpił z uroczystym, okolicznościowym  koncertem. Zaprezentował patriotyczne wiersze i pieśni. Przewodził śpiewowi w czasie uroczystej Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny. W trakcie apelu i modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym w Bierutowie przewodniczył w odśpiewaniu Hymnu Państwowego. Po południu zaprezentował się w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Hali Sportowo-Widowiskowej, gdzie wykonał pieśni: "Mury" oraz "Serce w plecaku", a także razem z Panem Witoldem Wysockim pieśń "Ojczyzno ma". [Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii.]

Chór parafialny uczestnikiem Apelu Papieskiego  w dniu 22 października 2017 roku

W Niedzielę Papieską (22.10.2017 roku) Chór parafialny ubogacił śpiewem, pieśni ulubionych przez św. Jana Pawła II, modlitewne czuwanie pod pomnikiem Papieża  Polaka w Bierutowie.                        [Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii"]

Chórzyści uczestnikami pielgrzymki do Barda Śląskiego 2017

W sobotę 30 września 2017 roku grupa chórzystów - członków róż różańcowych uczestniczyła w 5 Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii.

Członkowie chóru parafialnego uczestnikami parafialnej pielgrzymki na coroczne czuwanie archidiecezji na Jasnej Górze

W dniu 15 września 2017 roku członkowie chóru parafialnego: Panie: Elżbieta Bardo, Elżbieta Sulikowska, Barbara Sekuła, Teresa Jarząbek, Barbara Wilk, Pani Urszula Zgorzelska, Państwo: Henryka i Władysław Gustowie, Liliana i Bogusław Kutkowie,  Helena i Andrzej Wojtkowiakowie o godzinie 18-tej wraz z grupą parafian i z księdzem wikariuszem Dawidem, wyjechali na coroczne diecezjalne, nocne czuwanie na Jasną Górę. Uczestniczyli tam w różańcu, Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Kupny - Metropolita Wrocławski i w uroczystej Mszy Pasterskiej o godzinie 24 pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Siemienieckiego. Po Mszy św. chórzyści umocnieni duchowo wrócili do Bierutowa.

 

Chór parafialny ubogacił uroczystość Dożynek Gminnych w 2017 roku.

W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej chór parafialny w Bierutowie ubogacił śpiewem Mszę św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Solnikach Małych, którą odprawił ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski rozpoczynając Dożynki Gminne 2017. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii".

 

Udział Chóru Parafialnego w Uroczystości Wniebowzięcia NMP w Solnikach Małych 2017

W dniu 15 sierpnia 2017 roku chórzyści z Bierutowa udali się do parafialnego Sanktuarium NMP w Solnikach Małych na uroczystość odpustową. Kilku chórzystów udało się w pieszej pielgrzymce do kościoła w Solnikach Małych. Przed uroczystą Mszą św. odbył się koncert pieśni maryjnych, a następnie chór ubogacił liturgię śpiewając wspólnie z wiernymi stałe części Mszy św., pieśni maryjne i pieśni eucharystyczne podczas dziękczynnej procesji. Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski podziękował chórowi za trud pielgrzymowania i ubogacenie odpustu. [Zdjęcia z uroczystości w zakładce "Parafia w fotorgafi"].

 

Uroczystość 50-lecia małżeństwa Państwa Eugenii i Witolda Wysockich

W sobotę 12 sierpnia 2017 roku chór parafialny uczestniczył w wieczornej Mszy św. w kościele św. Józefa w Bierutowie. Uroczystą Mszę św. w intencji długoletnich mieszkańców Bierutowa Państwa Eugenii i Witolda Wysockich, w ich 5o-tą rocznicę zawarcia małżeństwa celebrował ksiądz Sebastian. Przed Mszą św. chór wykonał kilka pieśni, jako modlitwę w intencji Jubilatów. Po Mszy św małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską, a ksiądz Sebastian udzielił Jubilatom szczególnego błogosławieństwa. We Mszy św. uczestniczyła rodzina Jubilatów i liczni parafianie.Pan Witold jest członkiem chóru parafialnego od momentu jego powstania, a rodzina Państwa Wysockich od wielu lat wspiera potrzeby parafii. Po Mszy św. chórzyści złożyli Jubilatom serdeczne życzenia i wykonali z jubilatami pamiątkową fotografie. Jubilatom życzymy przeżycia kolejnych jubileuszy w dobrym zdrowiu wraz z błogosławieństwem Bożym.

Podziękowanie

Kapela 'Biermixstyle" serdeczne dziękuje Księdzu Proboszczowi Ryszardowi Znamirowskiemu za udostępnienie sali w domu katechetycznym w dniu 28 lipca br.

Dziękujemy również uczestnikom spotkania za przybycie, wytworzenie niepowtarzalnej atmosfery i aktywny udział w koncercie "Biermixstyle kameralnie i refleksyjnie" - Barbara, Maryla, Edward i Andrzej

 

Zespół "Biermixstyle" zaprasza  na projekt "Biermixstyle kameralnie i refleksyjnie".

Zaproszenie

„BIERMIXSTYLE

kameralnie i refleksyjnie”

dnia 28 lipca 2017 roku w Domu Katechetycznym

w sali na piętrze, o godzinie 21.00

postara się zapewnić: miłe spędzenie czasu przy muzyce

(w gronie przyjaciół i  znajomych),  możliwość wspólnego

śpiewania, niepowtarzalną atmosferę wieczoru oraz

małe „co-nieco” dla polepszenia samopoczucia i nastroju.

Jeśli zechcecie Państwo zaszczycić nas Swoją obecnością,

oczekujemy w umówionym miejscu i czasie -

Basia, Maryla, Edek i Andrzej

 

Kapela "Biermixstyle" i członkowie chóru parafialnego na uroczystościach w Parafii w Pielgrzymce.

W dniu 8 lipca 2017 roku, na zaproszenie proboszcza Parafii w Pielgrzymce - księdza kanonika Franciszka Wróbla, kapela "Biermixstyle" i członkowie chóru parafialnego udali się do Pielgrzymki. Po drodze zwiedzili Muzeum Bitwy Legnickiej i Bazylikę Mniejszą w Legnickim Polu.W Pielgrzymce uświetnili swoją obecnością uroczystą Mszę św. w intencji księdza Franciszka z okazji jego 65-tych urodzin.Podczas Mszy św. wspólnie śpiewali pieśni kościelne, a wśród nich pieśń "Od jutrzenki Ty jesteś piękniejsza"- ulubioną pieśń księdza Franciszka. Pierwsze czytanie przeczytała Henia Gusta, a drugie Jan Wołkowicz, psalm odśpiewał Andrzej Wojtkowiak, gromkie "Alleluja" kapela i chórzyści.Na zakończenie Mszy św. Władek Gusta (wraz z innymi osobami będącymi w kościele) w imieniu chóru i kapeli złożył życzenia jubilatowi, a obecni w koście odśpiewali "Wszystkiego dobrego życzymy". Następnie uczestnicy Eucharystii udali się tradycyjnie na "Grapę", by świętować urodziny księdza Franciszka. Najbardziej odważne osoby zaliczyły park linowy i leśną huśtawkę. Uczestnicy wyjazdu mile wspominają pobyt w Pielgrzymce, u księdza Franciszka, który przed laty, jako neoprezbiter pracował w parafii w Bierutowie.

Chór parafialny zakończył sezon 2016/2017

W środę 21 czerwca 2017 roku członkowie chóru parafialnego spotkali się na ognisku kończąc sezon 2016/2017. W spotkaniu uczestniczył ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski oraz księża wikariusze: Sebastian i Dawid. W trakcie spotkania na ognisku upieczono pyszne kiełbaski, a na grillu kaszankę. Jak na chórzystów przystało spotkanie zakończyło się śpiewami przy ognisku. Dyrygent życzył wszystkim udanych wakacji i zaprosił do kontynuacji działalności chóru we wrześniu.

Chór parafialny na Mszy św. w intencji Burmistrza Miasta Bierutowa

W dniu 27 czerwca 2017 roku Chór Parafialny uświetnił Mszę św. w intencji Pana Władysława Bogusława Kobiałki - Burmistrza Miasta Bierutowa. Po Mszy św. chórzyści złożyli Panu Burmistrzowi życzenia piosenką "Wszystkiego dobrego życzymy" oraz "Plurimos annos".

Chór parafialny w Bierutowie

 obchodzi jubileusz 35-lecia działalności

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada 2016 roku Chór Parafialny w Bierutowie obchodzić będzie 35-lecie swojej działalności.

O godzinie 9.00 w Kościele św. Katarzyny odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski i o potrzebne dalsze błogosławieństwo Boże dla chórzystów i ich rodzin oraz o wieczne obcowanie zmarłych chórzystów z Bogiem w Domu Ojca.

O godzinie 17.00 chór zaprasza parafian do Kościoła św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na jubileuszowy koncert. Po koncercie członkowie chóru i zaproszeni goście będą uczestniczyć w okolicznościowym spotkaniu w stołówce Gimnazjum przy ulicy Kolejowej.

W działalności Chóru Parafialnego w  ostatnich latach udział brały następujące osoby: Ewa Balawejder, Elżbieta i Kazimierz Bardowie, Maria Bielecka, Urszula Czerwińska, Stanisława Graf, Henryka i Władysław Gustowie, Irena Jagiełło, Teresa Jarząbek, Lucjan Jerczyński, Elżbieta i Władysław Królowie, Liliana i Bogusław  Kutkowie, Maria Kuźniarz, Alicja Łyszczarz, Maria Maciaszczyk, Stanisława Maciaszczyk, Urszula  i Janusz Misterkiewiczowie, Janina Paździor, Weronika Przybył, Henryk Szablowski, Barbara Sekuła, Renata i Bogdan Smolarczykowie, Kazimiera Stalica,  Edward Starachowski, Genowefa Studzińska, Elżbieta Sulikowska, Barbara Wilk, Helena i Andrzej Wojtkowiakowie, Sebastian Wolny, Jan Wołkowicz, Teresa Woźniak, Witold Wysocki, Teresa Zamiara, Grażyna Zbryk, Urszula Zgorzelska, Zdzisława Ziółkowska i Kazimierz Żuberek.

Chórowi Parafialnemu życzymy następnych jubileuszy w dobrym zdrowiu i kondycji.


 

Historia chóru parafialnego

Tradycja śpiewów chóralnych w naszej parafii sięga końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Gdy proboszczem był ks. Kubrycht, ówczesny organista pan Czesław Szemet założył pierwszy chór parafialny.

Następny chór prowadził pod koniec lat pięćdziesiątych, za czasów ks. Edwarda Skotnickiego organista Stanisław Oleniecki, który przyjeżdżał z Bukowia. Wtedy członkami chóru byli: Kazimiera Kozłowska, Anna Kozica, Ewa Podsiadło i jej mama, Krystyna Kwiecień , Jadwiga Nowatkowska, Czesław Bernacki, Janina Hepfler, Ryszarda Popko, Krystyna Biała, Neonila Zwarycz, , Weronika Przybył, Julia Chabło , Marysia Słomka.
                     
Kolejny chór, którego dyrygentem był  Kazimierz Oleniecki powstał, gdy do grupy wokalnej dziewcząt: Ewy Żuberek, Beaty Lubojańskiej, Renaty Lubojańskiej, Elżbiety Heinz, Jolanty Walas, Ewy Czyż, Urszuli Pokory, Ewy Gusty, Stefanii Mąkosy, Agnieszki Radzioch, Elżbiety Rzadkowskiej, Maryli Stokowskiej, Ewy Rabiegi, Krystyny Romaniuk, Renaty Reźnej, Doroty Bryckiej, Barbary Bryckiej, Ireny Pielki, Urszuli Lidke,  Małgorzaty Kownackiej, Renaty Zganiacz, Doroty Fijoł, Renaty Skoczylas, Edyty Pinkosz, Barbary Pindel, Beaty Ziółkowskiej i Lidii Boral dołączyli w latach osiemdziesiątych mężczyźni i kobiety, aby przygotować pieśni na poświęcenie oddanego parafii kościoła św. Katarzyny.
                    
Na przestrzeni lat, od 1982 roku członkami chóru były następujące osoby: Władysław Batiożko, Maria Bielecka, Czesław Bernacki, Duda Irena, Henryka i Władysław Gusta, Jarząbek Teresa, Lucjan Jerczyński, Halina Kaczyńska, Sylwestra Kowalska, Elżbieta i Władysław Król, Danuta Kutek, Dorota Łazarska, Maria Maciaszczyk, Stanisława Maciaszczyk, Janusz Misterkiewicz, Małgorzata i Maryna Olenieckie,  Janina Paździor, Irena Pietruszka, Urszula Płachta, Weronika Przybył, Ewa Rozwód, Edward Starachowski, Krystyna Suchodolska, Dorota i Małgorzata Szpyrka, Władysław Śmigielski, Jolanta Walas, Andrzej, Helena i Jan Wojtkowiak, Witold Wysocki, Ewa Zamojska, Ewa Żuberek  i jej ojciec Kazimierz, Zdzisława Ziółkowska, Małgorzata Juncewicz, Kazimiera Stalica, Elżbieta Sulikowska, Adrianna Kłosowska, Renata i Bogdan Smolarczyk, Mirosław Janus, Zdzisław Sędkowski.

Po nagłej śmierci Kazimierza Olenieckiego w dniu 13.04.86, został organistą i dyrygował chórem  Andrzej Wojtkowiak, potem krótko Grzegorz Michalak.
                      
Ostatnio przez ponad 20 lat chór prowadzi znów Andrzej Wojtkowiak, a  członkami chóru dziś są:  Henryka i Władysław Gusta, Urszula i Janusz Misterkiewicz, Elżbieta i Władysław Król, Helena i Andrzej Wojtkowiak, Stanisława Maciaszczyk, Alicja Łyszczarz, Elżbieta Bardo, Jadwiga Kisiel, Urszula Czerwińska, Maria Bielecka, Witold Wysocki, Edward Starachowski, Barbara Sekuła, Teresa Woźniak, Zdzisława Ziółkowska, Maria Cegła, Stanisława Graf, Urszula Zgorzelska, Maria Kuźniarz, Teresa Jarząbek, Lucjan Jerczyński, Weronika Przybył, Elżbieta Sulikowska, Kazimierz Żuberek.

Pani Weronka  Przybył bardzo lubi śpiewać, zaczęła należeć do chóru gdy miała 14 lat i powstał pierwszy parafialny chór. Dziś jako jedyna z naszego grona śpiewa w każdym następnym chórze parafialnym.

Jesienią 2012 roku po apelach proboszcza parafii księdza kanonika Ryszarda Znamirowskiego i działaniach  podjętych przez samych chórzystów do chóru przybyło kilka osób, które chętnie uczestniczą w zajęciach chórowych. Aktualnie w chórze śpiewają panie i panowie: Elżbieta  Bardo, Maria Bielecka, Urszula Czerwińska, Stanisława Graf, Henryka i Władysław Gustowie, Teresa Jarząbek, Lucjan Jerczyński, Elżbieta i Władysław Król, Lidia Kutek, Maria Kuźniarz, Alicja Łyszczarz, Stanisława Maciaszczyk, Urszula i Janusz Misterkiewiczowie, Weronika Przybył, Barbara Sekuła, Edward Starachowski, Genowefa Studzińska, Elżbieta Sulikowska, Barbara Wilk, Helena i Andrzej Wojtkowiakowie, Sebastian Wolny, Teresa Woźniak, Witold Wysocki, Teresa Zamiara, Grażyna Zbryk, Urszula Zgorzelska, Zdzisława Ziółkowska i Kazimierz Żuberek. Kilka z tych osób śpiewa w chórze od samego początku.

Chórzyści serdecznie zapraszają do swego grona osoby, które umieją i lubią śpiewać, by  śpiewając na chwałę Bożą  przyczyniać się do ubogacania nabożeństw i uroczystości kościelnych!


Fotogalerie

01-Chór 02-Chor_stary 03-Imprezy
04-U_Ojca 05-Wyjazdy 06-35-lecie

Kościół p.w. Św. Józefa w Bierutowie

Kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie

Kościół p.w. Bożego Ciała w Posadowicach

Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solnikach Małych

Kaplica p.w. Aniołów Stróżów w Paczkowie

Kaplica p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Młokiciu