Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Św. Katarzyna proj. budowlany

Logowanie

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2018

W czwartek 31 maja 2918 roku we wczesnych godzinach porannych członkowie Chóru Parafialnego pomagali przy montażu ołtarza na Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godzinie 9.00 ubogacili swoim śpiewem uroczystą Mszę św. i procesję eucharystyczną ulicami miasta.

Koncert w Kościele św. Józefa z okazji "Dnia Matki" 2018

W niedzielę 27 maja 2018 roku Chór Parafialny wraz z zespołem "Biermixstyle" pod kierownictwem Prezesa POAK wykonał montaż słowno-muzyczny dedykowany mamom z okazji ich święta. Zaprezentowane zostały pieśni Maryjne  oraz wiersze dla naszych mamusi. Koncert stanowił również modlitwę za matki, które są z nami, a także za te, które odeszły do "Domu Pana". Pomysłodawca i organizator koncertu składa podziękowania księdzu proboszczowi Ryszardowi Znamirowskiemu za możliwość wykonania koncertu w Kościele św. Józefa, a także chórzystom za udział w koncercie.

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Pana Izydora Ziółkowskiego 2018

W dniu 5 kwietnia 2018 roku Chór Parafialny uczestniczył w Kościele  św. Józefa i na cmentarzu w Bierutowie w uroczystościach pogrzebowych długoletniego organisty w Wabienicach i Bierutowie ś.p. Pana Izydora Ziółkowskiego.               [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

 

Uroczystości Wielkiej Soboty 2018

W Wielką Sobotę 2018 roku chór parafialny uczestniczył w liturgii w Kościele św. Katarzyny i wraz z organistką Panią Adrianną Kłosowską i scholą parafialną przewodził liturgicznemu śpiewowi.    [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Uroczystości Wielkiego Piątku 2018

W Wielki Piątek członkowie chóru parafialnego uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami miasta oraz w wieczornej liturgii w Kościele św. Katarzyny. W trakcie uroczystości wielkopiątkowych wraz z organistką Panią Adrianną Kłosowską i scholą parafialną przewodzili liturgicznemu śpiewowi.    [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Uroczystość Wielkiego Czwartku 2018

W Wielki Czwartek chór parafialny wraz ze scholą prowadził oprawę uroczystej Mszy św. sprawowanej, na pamiątkę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa, przez bierutowskich kapłanów, księdza Sebastiana i Dawida pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego. Na zakończenie Mszy św. kierownik chóru Pan Janusz Misterkiewicz wraz z przedstawicielkami chóru i scholi złożyli kapłanom życzenia i przekazali kwiaty. [Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii".]

 

Uroczystości pogrzebowe ś.p. Marysi Maciaszczyk - długoletniej członkini Chóru Parafialnego w Bierutowie

W środę 14 marca 2018 roku członkowie Chóru Parafialnego w Bierutowie uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych członki chóru ś.p. Marysi Maciaszczyk. Wspólnie z rodziną modlili się modlitwą różańcową oraz przewodniczyli śpiewowi podczas pogrzebowej Mszy św. "Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen". Chórzyści przekazują Rodzinie zmarłej ś.p. Marysi wyrazy żalu i współczucia.

 

Chór Parafialny uczestniczył w X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Bierutowie 2017

W niedzielę 7 stycznia 2017 roku Chór Parafialny pod przewodnictwem dyrygenta Pana Andrzeja Wojtkowiaka,uczestniczył w organizowanym przez Ośrodek Kultury i Sportu w Bierutowie, X Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Wykonał kolędy: "Narodził się Jezus" oraz "Lulaj Go Matko lulaj". Za udział w przeglądzie Chór Parafialny otrzymał okolicznościowy dyplom, a każdy z chórzystów specjalną czekoladę ufundowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Bierutów.

Członkowie Chóru Parafialnego uczestniczyli w dekorowaniu kościołów na Święta Bożego Narodzenia 2017

We wtorek 19 grudnia 2017 roku członkowie Chóru Parafialnego w Bierutowie - Panowie: Janusz Misterkiewicz, Kazimierz Bardo i Andrzej Wojtkowiak, na prośbę księdza proboszcza, uczestniczyli w ustawianiu choinek, które młodzież, w bierutowskich kościołach ustroiła światełkami i bombkami na Święta Bożego Narodzenia.      [Fotorelacja w zakładce "Parafia w fotografii"].

Udział Chóru Parafialnego w pogrzebie ś.p. Pana Czesława Kutka 2017

W sobotę 9 grudnia 2017 roku, o godzinie 12-tej,  Chór Parafialny uczestniczył na cmentarzu w Bierutowie we Mszy św. pogrzebowej i ostatnim pożegnaniu ś.p. Pana Czesława Kutka - ojca chórzysty Bogusława Kutka. 

Koncert Chóru Parafialnego w Święto Niepodległości 2017

W sobotę 11 listopada 2017 roku w Święto Niepodległości Polski Chór Parafialny w Bierutowie pod przewodnictwem Pana Andrzeja Wojtkowiaka, o godzinie 8.30 w Kościele św. Katarzyny wystąpił z uroczystym, okolicznościowym  koncertem. Zaprezentował patriotyczne wiersze i pieśni. Przewodził śpiewowi w czasie uroczystej Mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny. W trakcie apelu i modlitwy za zmarłych na cmentarzu komunalnym w Bierutowie przewodniczył w odśpiewaniu Hymnu Państwowego. Po południu zaprezentował się w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w Hali Sportowo-Widowiskowej, gdzie wykonał pieśni: "Mury" oraz "Serce w plecaku", a także razem z Panem Witoldem Wysockim pieśń "Ojczyzno ma". [Fotorelacja z uroczystości w zakładce "Parafia w fotografii.]

Chór parafialny uczestnikiem Apelu Papieskiego  w dniu 22 października 2017 roku

W Niedzielę Papieską (22.10.2017 roku) Chór parafialny ubogacił śpiewem, pieśni ulubionych przez św. Jana Pawła II, modlitewne czuwanie pod pomnikiem Papieża  Polaka w Bierutowie.                        [Fotorelacja w zakładce "Parafia w Fotografii"]

Chórzyści uczestnikami pielgrzymki do Barda Śląskiego 2017

W sobotę 30 września 2017 roku grupa chórzystów - członków róż różańcowych uczestniczyła w 5 Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii.

Członkowie chóru parafialnego uczestnikami parafialnej pielgrzymki na coroczne czuwanie archidiecezji na Jasnej Górze

W dniu 15 września 2017 roku członkowie chóru parafialnego: Panie: Elżbieta Bardo, Elżbieta Sulikowska, Barbara Sekuła, Teresa Jarząbek, Barbara Wilk, Pani Urszula Zgorzelska, Państwo: Henryka i Władysław Gustowie, Liliana i Bogusław Kutkowie,  Helena i Andrzej Wojtkowiakowie o godzinie 18-tej wraz z grupą parafian i z księdzem wikariuszem Dawidem, wyjechali na coroczne diecezjalne, nocne czuwanie na Jasną Górę. Uczestniczyli tam w różańcu, Apelu Jasnogórskim, któremu przewodniczył ksiądz arcybiskup Józef Kupny - Metropolita Wrocławski i w uroczystej Mszy Pasterskiej o godzinie 24 pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Siemienieckiego. Po Mszy św. chórzyści umocnieni duchowo wrócili do Bierutowa.

 

Chór parafialny ubogacił uroczystość Dożynek Gminnych w 2017 roku.

W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej chór parafialny w Bierutowie ubogacił śpiewem Mszę św. w kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Solnikach Małych, którą odprawił ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski rozpoczynając Dożynki Gminne 2017. Fotorelacja  w zakładce "Parafia w fotografii".

 

Udział Chóru Parafialnego w Uroczystości Wniebowzięcia NMP w Solnikach Małych 2017

W dniu 15 sierpnia 2017 roku chórzyści z Bierutowa udali się do parafialnego Sanktuarium NMP w Solnikach Małych na uroczystość odpustową. Kilku chórzystów udało się w pieszej pielgrzymce do kościoła w Solnikach Małych. Przed uroczystą Mszą św. odbył się koncert pieśni maryjnych, a następnie chór ubogacił liturgię śpiewając wspólnie z wiernymi stałe części Mszy św., pieśni maryjne i pieśni eucharystyczne podczas dziękczynnej procesji. Na zakończenie uroczystości ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski podziękował chórowi za trud pielgrzymowania i ubogacenie odpustu. [Zdjęcia z uroczystości w zakładce "Parafia w fotorgafi"].

 

Uroczystość 50-lecia małżeństwa Państwa Eugenii i Witolda Wysockich

W sobotę 12 sierpnia 2017 roku chór parafialny uczestniczył w wieczornej Mszy św. w kościele św. Józefa w Bierutowie. Uroczystą Mszę św. w intencji długoletnich mieszkańców Bierutowa Państwa Eugenii i Witolda Wysockich, w ich 5o-tą rocznicę zawarcia małżeństwa celebrował ksiądz Sebastian. Przed Mszą św. chór wykonał kilka pieśni, jako modlitwę w intencji Jubilatów. Po Mszy św małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską, a ksiądz Sebastian udzielił Jubilatom szczególnego błogosławieństwa. We Mszy św. uczestniczyła rodzina Jubilatów i liczni parafianie.Pan Witold jest członkiem chóru parafialnego od momentu jego powstania, a rodzina Państwa Wysockich od wielu lat wspiera potrzeby parafii. Po Mszy św. chórzyści złożyli Jubilatom serdeczne życzenia i wykonali z jubilatami pamiątkową fotografie. Jubilatom życzymy przeżycia kolejnych jubileuszy w dobrym zdrowiu wraz z błogosławieństwem Bożym.

Podziękowanie

Kapela 'Biermixstyle" serdeczne dziękuje Księdzu Proboszczowi Ryszardowi Znamirowskiemu za udostępnienie sali w domu katechetycznym w dniu 28 lipca br.

Dziękujemy również uczestnikom spotkania za przybycie, wytworzenie niepowtarzalnej atmosfery i aktywny udział w koncercie "Biermixstyle kameralnie i refleksyjnie" - Barbara, Maryla, Edward i Andrzej

 

Zespół "Biermixstyle" zaprasza  na projekt "Biermixstyle kameralnie i refleksyjnie".

Zaproszenie

„BIERMIXSTYLE

kameralnie i refleksyjnie”

dnia 28 lipca 2017 roku w Domu Katechetycznym

w sali na piętrze, o godzinie 21.00

postara się zapewnić: miłe spędzenie czasu przy muzyce

(w gronie przyjaciół i  znajomych),  możliwość wspólnego

śpiewania, niepowtarzalną atmosferę wieczoru oraz

małe „co-nieco” dla polepszenia samopoczucia i nastroju.

Jeśli zechcecie Państwo zaszczycić nas Swoją obecnością,

oczekujemy w umówionym miejscu i czasie -

Basia, Maryla, Edek i Andrzej

 

Kapela "Biermixstyle" i członkowie chóru parafialnego na uroczystościach w Parafii w Pielgrzymce.

W dniu 8 lipca 2017 roku, na zaproszenie proboszcza Parafii w Pielgrzymce - księdza kanonika Franciszka Wróbla, kapela "Biermixstyle" i członkowie chóru parafialnego udali się do Pielgrzymki. Po drodze zwiedzili Muzeum Bitwy Legnickiej i Bazylikę Mniejszą w Legnickim Polu.W Pielgrzymce uświetnili swoją obecnością uroczystą Mszę św. w intencji księdza Franciszka z okazji jego 65-tych urodzin.Podczas Mszy św. wspólnie śpiewali pieśni kościelne, a wśród nich pieśń "Od jutrzenki Ty jesteś piękniejsza"- ulubioną pieśń księdza Franciszka. Pierwsze czytanie przeczytała Henia Gusta, a drugie Jan Wołkowicz, psalm odśpiewał Andrzej Wojtkowiak, gromkie "Alleluja" kapela i chórzyści.Na zakończenie Mszy św. Władek Gusta (wraz z innymi osobami będącymi w kościele) w imieniu chóru i kapeli złożył życzenia jubilatowi, a obecni w koście odśpiewali "Wszystkiego dobrego życzymy". Następnie uczestnicy Eucharystii udali się tradycyjnie na "Grapę", by świętować urodziny księdza Franciszka. Najbardziej odważne osoby zaliczyły park linowy i leśną huśtawkę. Uczestnicy wyjazdu mile wspominają pobyt w Pielgrzymce, u księdza Franciszka, który przed laty, jako neoprezbiter pracował w parafii w Bierutowie.

Chór parafialny zakończył sezon 2016/2017

W środę 21 czerwca 2017 roku członkowie chóru parafialnego spotkali się na ognisku kończąc sezon 2016/2017. W spotkaniu uczestniczył ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski oraz księża wikariusze: Sebastian i Dawid. W trakcie spotkania na ognisku upieczono pyszne kiełbaski, a na grillu kaszankę. Jak na chórzystów przystało spotkanie zakończyło się śpiewami przy ognisku. Dyrygent życzył wszystkim udanych wakacji i zaprosił do kontynuacji działalności chóru we wrześniu.

Chór parafialny na Mszy św. w intencji Burmistrza Miasta Bierutowa

W dniu 27 czerwca 2017 roku Chór Parafialny uświetnił Mszę św. w intencji Pana Władysława Bogusława Kobiałki - Burmistrza Miasta Bierutowa. Po Mszy św. chórzyści złożyli Panu Burmistrzowi życzenia piosenką "Wszystkiego dobrego życzymy" oraz "Plurimos annos".

Chór parafialny w Bierutowie

 obchodzi jubileusz 35-lecia działalności

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 20 listopada 2016 roku Chór Parafialny w Bierutowie obchodzić będzie 35-lecie swojej działalności.

O godzinie 9.00 w Kościele św. Katarzyny odprawiona zostanie uroczysta Msza św. dziękczynno – błagalna za otrzymane łaski i o potrzebne dalsze błogosławieństwo Boże dla chórzystów i ich rodzin oraz o wieczne obcowanie zmarłych chórzystów z Bogiem w Domu Ojca.

O godzinie 17.00 chór zaprasza parafian do Kościoła św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny na jubileuszowy koncert. Po koncercie członkowie chóru i zaproszeni goście będą uczestniczyć w okolicznościowym spotkaniu w stołówce Gimnazjum przy ulicy Kolejowej.

W działalności Chóru Parafialnego w  ostatnich latach udział brały następujące osoby: Ewa Balawejder, Elżbieta i Kazimierz Bardowie, Maria Bielecka, Urszula Czerwińska, Stanisława Graf, Henryka i Władysław Gustowie, Irena Jagiełło, Teresa Jarząbek, Lucjan Jerczyński, Elżbieta i Władysław Królowie, Liliana i Bogusław  Kutkowie, Maria Kuźniarz, Alicja Łyszczarz, Maria Maciaszczyk, Stanisława Maciaszczyk, Urszula  i Janusz Misterkiewiczowie, Janina Paździor, Weronika Przybył, Henryk Szablowski, Barbara Sekuła, Renata i Bogdan Smolarczykowie, Kazimiera Stalica,  Edward Starachowski, Genowefa Studzińska, Elżbieta Sulikowska, Barbara Wilk, Helena i Andrzej Wojtkowiakowie, Sebastian Wolny, Jan Wołkowicz, Teresa Woźniak, Witold Wysocki, Teresa Zamiara, Grażyna Zbryk, Urszula Zgorzelska, Zdzisława Ziółkowska i Kazimierz Żuberek.

Chórowi Parafialnemu życzymy następnych jubileuszy w dobrym zdrowiu i kondycji.


 

Historia chóru parafialnego

Tradycja śpiewów chóralnych w naszej parafii sięga końca lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Gdy proboszczem był ks. Kubrycht, ówczesny organista pan Czesław Szemet założył pierwszy chór parafialny.

Następny chór prowadził pod koniec lat pięćdziesiątych, za czasów ks. Edwarda Skotnickiego organista Stanisław Oleniecki, który przyjeżdżał z Bukowia. Wtedy członkami chóru byli: Kazimiera Kozłowska, Anna Kozica, Ewa Podsiadło i jej mama, Krystyna Kwiecień , Jadwiga Nowatkowska, Czesław Bernacki, Janina Hepfler, Ryszarda Popko, Krystyna Biała, Neonila Zwarycz, , Weronika Przybył, Julia Chabło , Marysia Słomka.
                     
Kolejny chór, którego dyrygentem był  Kazimierz Oleniecki powstał, gdy do grupy wokalnej dziewcząt: Ewy Żuberek, Beaty Lubojańskiej, Renaty Lubojańskiej, Elżbiety Heinz, Jolanty Walas, Ewy Czyż, Urszuli Pokory, Ewy Gusty, Stefanii Mąkosy, Agnieszki Radzioch, Elżbiety Rzadkowskiej, Maryli Stokowskiej, Ewy Rabiegi, Krystyny Romaniuk, Renaty Reźnej, Doroty Bryckiej, Barbary Bryckiej, Ireny Pielki, Urszuli Lidke,  Małgorzaty Kownackiej, Renaty Zganiacz, Doroty Fijoł, Renaty Skoczylas, Edyty Pinkosz, Barbary Pindel, Beaty Ziółkowskiej i Lidii Boral dołączyli w latach osiemdziesiątych mężczyźni i kobiety, aby przygotować pieśni na poświęcenie oddanego parafii kościoła św. Katarzyny.
                    
Na przestrzeni lat, od 1982 roku członkami chóru były następujące osoby: Władysław Batiożko, Maria Bielecka, Czesław Bernacki, Duda Irena, Henryka i Władysław Gusta, Jarząbek Teresa, Lucjan Jerczyński, Halina Kaczyńska, Sylwestra Kowalska, Elżbieta i Władysław Król, Danuta Kutek, Dorota Łazarska, Maria Maciaszczyk, Stanisława Maciaszczyk, Janusz Misterkiewicz, Małgorzata i Maryna Olenieckie,  Janina Paździor, Irena Pietruszka, Urszula Płachta, Weronika Przybył, Ewa Rozwód, Edward Starachowski, Krystyna Suchodolska, Dorota i Małgorzata Szpyrka, Władysław Śmigielski, Jolanta Walas, Andrzej, Helena i Jan Wojtkowiak, Witold Wysocki, Ewa Zamojska, Ewa Żuberek  i jej ojciec Kazimierz, Zdzisława Ziółkowska, Małgorzata Juncewicz, Kazimiera Stalica, Elżbieta Sulikowska, Adrianna Kłosowska, Renata i Bogdan Smolarczyk, Mirosław Janus, Zdzisław Sędkowski.

Po nagłej śmierci Kazimierza Olenieckiego w dniu 13.04.86, został organistą i dyrygował chórem  Andrzej Wojtkowiak, potem krótko Grzegorz Michalak.
                      
Ostatnio przez ponad 20 lat chór prowadzi znów Andrzej Wojtkowiak, a  członkami chóru dziś są:  Henryka i Władysław Gusta, Urszula i Janusz Misterkiewicz, Elżbieta i Władysław Król, Helena i Andrzej Wojtkowiak, Stanisława Maciaszczyk, Alicja Łyszczarz, Elżbieta Bardo, Jadwiga Kisiel, Urszula Czerwińska, Maria Bielecka, Witold Wysocki, Edward Starachowski, Barbara Sekuła, Teresa Woźniak, Zdzisława Ziółkowska, Maria Cegła, Stanisława Graf, Urszula Zgorzelska, Maria Kuźniarz, Teresa Jarząbek, Lucjan Jerczyński, Weronika Przybył, Elżbieta Sulikowska, Kazimierz Żuberek.

Pani Weronka  Przybył bardzo lubi śpiewać, zaczęła należeć do chóru gdy miała 14 lat i powstał pierwszy parafialny chór. Dziś jako jedyna z naszego grona śpiewa w każdym następnym chórze parafialnym.

Jesienią 2012 roku po apelach proboszcza parafii księdza kanonika Ryszarda Znamirowskiego i działaniach  podjętych przez samych chórzystów do chóru przybyło kilka osób, które chętnie uczestniczą w zajęciach chórowych. Aktualnie w chórze śpiewają panie i panowie: Elżbieta  Bardo, Maria Bielecka, Urszula Czerwińska, Stanisława Graf, Henryka i Władysław Gustowie, Teresa Jarząbek, Lucjan Jerczyński, Elżbieta i Władysław Król, Lidia Kutek, Maria Kuźniarz, Alicja Łyszczarz, Stanisława Maciaszczyk, Urszula i Janusz Misterkiewiczowie, Weronika Przybył, Barbara Sekuła, Edward Starachowski, Genowefa Studzińska, Elżbieta Sulikowska, Barbara Wilk, Helena i Andrzej Wojtkowiakowie, Sebastian Wolny, Teresa Woźniak, Witold Wysocki, Teresa Zamiara, Grażyna Zbryk, Urszula Zgorzelska, Zdzisława Ziółkowska i Kazimierz Żuberek. Kilka z tych osób śpiewa w chórze od samego początku.

Chórzyści serdecznie zapraszają do swego grona osoby, które umieją i lubią śpiewać, by  śpiewając na chwałę Bożą  przyczyniać się do ubogacania nabożeństw i uroczystości kościelnych!


Fotogalerie

01-Chór 02-Chor_stary 03-Imprezy
04-U_Ojca 05-Wyjazdy 06-35-lecie

Kościół p.w. Św. Józefa w Bierutowie

Kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie

Kościół p.w. Bożego Ciała w Posadowicach

Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solnikach Małych

Kaplica p.w. Aniołów Stróżów w Paczkowie

Kaplica p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Młokiciu