Zamówienia publiczne

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Św. Katarzyna proj. budowlany

Logowanie

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę 2018

W dniu 9 czerwca 2018 roku w pielgrzymce Akcji Katolickiej na Jasną Górę uczestniczył Prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie Pan Andrzej Wojtkowiak, który pojechał do Częstochowy autokarem wspólnie z członkami  Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Oleśnicy, przy Parafii Matki Bożej Miłosierdzia. [Fot. A. W.] Relacja fotograficzna również na stronie Akcji Katolickiej Archidiecezji Wrocławskiej.

Rekolekcje dla młodzieży 2018

W dniach od 25 do 28 czerwca 2018 roku  młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży udała się na rekolekcje do Sulistrowiczek koło Sobótki. Był to czas pogłębiania wiary i rozpoczęcia wakacji z Panem Bogiem. Młodzież uczestniczyła w codziennej Eucharystii, adoracji, modlitwach, koncertach, świadectwach oraz wykładach. Nie zabrakło czasu na integrację i wspólną zabawę.

 

Przegląd pieśni religijnych 2018

W dniu 23 czerwca br. Schola uczestniczyła w "Przeglądzie Pieśni Religijnych w Marcinkowicach koło Oławy. Piękny występ został nagrodzony wysokim, drugim  miejscem. Życzymy dalszych sukcesów i rozwijania talentów muzycznych.          [Fot. Ksiądz Dawid]

 Koncert "W niebo Głosy" 2018

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni naszej parafii udali się już po raz drugi na koncert uwielbienia pt.” W niebo głosy” do Wrocławia. Oprócz koncertu muzyki chrześcijańskiej odbyła się również adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do kolejnego wyjazdu za rok.  [Fot. Ksiądz Dawid]

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sątoku 2018

W czwartek 31 maja 2018 roku, zgodnie z tradycją, uroczysta Procesja Eucharystyczna odbyła się nie w Posadowicach, ale w Sątoku. Mieszkańcy przygotowali cztery ołtarze i licznie uczestniczyli we Mszy św. oraz procesji.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bierutowie 2018

W czwartek 31 maja 2018 roku parafianie w Bierutowie uczestniczyli w tradycyjnej procesji do czterech ołtarzy zbudowanych na terenie naszego miasta.

Kontynuacja prac konserwatorskich ściany Kościoła św. Katarzyny 2018

Nastąpiła kontynuacja renowacji południowej ściany Kościoła św. Katarzyny. Ściana wygląda coraz ładniej.

Msza św. w intencji członków OSP z terenu Miasta i Gminy Bierutów 2018

W sobotę 5 maja 2018 roku w Kościele św. Katarzyny ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski odprawił uroczystą Mszę św. związaną z patronem strażaków św. Florianem. Modlił się  o błogosławieństwo Boże dla strażaków i ich rodzin, o bezpieczeństwo podczas akcji gaśniczych i ratowniczych, a także za zmarłych druhów. Do Kościoła św. Katarzyny przybyły poczty sztandarowe i druhowie strażacy z jednostek OPS Miasta i Gminy Bierutów oraz zaproszeni gości. Po Mszy św. na bierutowskim rynku kontynuowane były uroczystości Dnia Strażaka Miasta i Gminy Bierutów.

Pogrzeb śp. Pana Izydora Ziółkowskiego 2018

W dniu 5 kwietnia 2018 roku  w Kościele św. Józefa i na cmentarzu w Bierutowie odbyły się uroczystości pogrzebowe długoletniego organisty w Wabienicach i Bierutowie ś.p. Pana Izydora Ziółkowskiego. W uroczystościach wraz z rodziną zmarłego uczestniczyli księża, organiści i liczni parafianie z Wabienic i Bierutowa, a także Chór Parafialny z Bierutowa i Chór z Wabienic.

Przedwojenne zdjęcia bierutowskich kościołów 2018

Ksiądz proboszcz Ryszard Znamirowski pozyskał przedwojenne zdjęcia Kościoła św. Józefa i Kościoła św. Trójcy oraz katolickiej szkoły, a także zamku w Bierutowie.

 

Uroczystości Wielkiej Soboty 2018

Uroczystościom liturgicznym w Wielką Sobotę 2018 roku przewodził ksiądz Sebastian. Parafianie zgromadzeni w Kościele św. Katarzyny uczestniczyli w liturgii ognia, liturgii wody chrzcielnej, odnowili przyrzeczenia chrztu świętego oraz przeżywali uroczystą Mszę św. Zmartwychwstania Pańskiego.                                    [Fot. A.W. i M.H.]

Uroczystości Wielkiego Piątku 2018

W Wielki Piątek 2018 roku bierutowscy parafianie licznie uczestniczyli w uroczystościach wielkiego tygodnia: w drodze krzyżowej ulicami miasta, w wieczornej liturgii słowa, adoracji krzyża św. i przyjęli Ciało Chrystusa w komunii świętej.

Rozpoczęcie Triduum Wielkanocnego 2018

W Wielki Czwartek 2018 roku parafianie wypełnili Kościół św. Katarzyny, gdzie bierutowscy kapłani (ksiądz Sebastian i Dawid) pod przewodnictwem księdza proboszcza Ryszarda Znamirowskiego sprawowali Mszę św. na pamiątkę "Ostatniej Wieczerzy" Jezusa Chrystusa z uczniami. Śpiew podczas uroczystej Mszy św. prowadziła organistka Pani Adrianna Kłosowska wraz ze scholą i chórem parafialnym. Pod koniec Mszy św. przedstawiciele parafian i grup działających w parafii podziękowali kapłanom za duszpasterską pracę w naszej parafii i złożyli życzenia związane z ustanowieniem sakramentu kapłaństwa. Ksiądz proboszcz serdecznie podziękował za modlitwę i życzenia. Na zakończenie uroczystości, w uroczystej procesji Chrystus został przeniesiony do ołtarza - "ciemnicy".          [Fot.A.W.]

Diecezjalny Wielkopostny Dzień Skupienia Akcji Katolickiej w Brzegu 2018

W sobotę 24 marca 2018 roku przedstawiciele Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Bierutowie uczestniczyli w Diecezjalnym Wielkopostnym Dniu Skupienia Akcji Katolickiej w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu.                [Fot. AW]

Odpust św. Józefa 2018

W dniu 19 marca 2018 roku, w trakcie rekolekcji wielkopostnych, parafianie zapełnili ławy w Kościele św. Józefa, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy św. odpustowej w dniu patrona parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Bierutowie.

Wielkopostny Dzień Skupienia dla  młodzieży 2018

W dniu 17 marca 2018 roku w parafii w Bierutowie zorganizowany został Wielkopostny Dzień Skupienia dla młodzieży z dekanatu Oleśnica wschód. Po Mszy św., która celebrowali ks. Zbigniew Kowal - diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz ks. Dawid Haszczuk - zajmujący się młodzieżą w naszej parafii, uczestnicy udali się do domu katechetycznego na ciepłą herbatę i pączki. Po poczęstunku młodzież podzielona na trzy grupy uczestniczyła w warsztacie "Misje i wolontariat misyjny" - spotkanie prowadziła p. Agata Kopańska z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, a także w warsztacie na temat powołania i rozeznawania drogi, który prowadził dk Sebastian Kocher z MWSD we Wrocławiu. Trzeci warsztat prowadzony przez ks. Zbigniewa Kowala dotyczył działalności Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży oraz zbliżającej się Niedzieli Palmowej, która jest światowym Dniem Młodych w wymiarze diecezjalnym. Po zajęciach w domu katechetycznym uczestnicy posileni pysznym żurkiem wrócili do kościoła, by na zakończenie dnia skupienia uczestniczyć w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Kościół p.w. Św. Józefa w Bierutowie

Kościół p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Bierutowie

Kościół p.w. Bożego Ciała w Posadowicach

Kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P. w Solnikach Małych

Kaplica p.w. Aniołów Stróżów w Paczkowie

Kaplica p.w. Św. Maksymiliana Kolbego w Młokiciu